1506 ogledov

Fantastičen večer Jana Oblaka, šok za Real in Barcelono

Jan Oblak Epa
Oblak najboljši pri Atleticu, spodrsljaja Reala in Barcelone pred el clasicom.

Uvodne tekme šestega kroga v španskem nogometnem prvenstvu so prinesle poraza Real Madrida in Barcelone, ki se bosta naslednji teden srečala v Barceloni, ter zmago Atletico Madrida v Vigu z 2:0.

Slovenski vratar Jan Oblak je bil najbolje ocenjen igralec tekme. V časniku Marca je kot edini prejel tri zvezdice, v Asu pa dve, enako kot Luis Suarez in še trije igralci Atletico Madrida.

Marca je zapisala, da je Celta igrala nogomet, Atletico pa zabijal gole. Poudarek je bil na odličnih obrambah Ločana, ki je spravljal v obup domače napadalce. Strelca za Atletico sta bila Luis Suarez v 5. minuti in Yannick Carrasco v sodnikovem podaljšku drugega polčasa.

Jan Oblak | Avtor: Epa Epa

Real Madrid in Barcelona sta pred el clasicom na Nou Campu (24. 10., 16.00) doživela nepričakovana poraza. Madridčani so doma pokleknili pred Cadizom in doživeli prvi poraz po petnajstih tekmah oziroma od 8. marca letos, Barcelona pa je morala priznati premoč Getafeju.

Strelec edine zadetka za Cadiz je bil Lozano v 15. minuti, za Getafe pa je iz enajstmetrovke zadel Jaime Mata (55.).

Barcelona | Avtor: Profimedia Profimedia

V nedeljo so na sporedu še preostale tekme šestega kroga: Eibar - Osasuna, Athletic Bilbao - Levante, Villarreal - Valencia, Alaves - Elche, Huesca - Real Valladolid in Betis - Real Sociedad.