6096 ogledov

Je to eden najboljših prostih strelov vseh časov?

Armand Laurienté Profimedia
Izjemen zadetek na tekmi francoskega prvenstva.

V 30. krogu Ligue 1 sta se pomerila Nates in Lorient. Kluba se sicer borita za obstanek med francosko elito, zato je bila tekma za oba kluba zelo pomembna.

Gostitelji so izjemno odprli dvoboj in povedli že v drugi minuti. Nantes je nato vodil do zadnjih minut srečanja, ko so imeli gostje na voljo prosti strel na veliki oddaljenosti od vrat. A to ni zaustavilo napadalca Lorienta Armanda Laurientéja. Dvaindvajsetletnik se je odločil za neposredni strel proti vratom in .... zadel. Zadetek so mnogi hitro razglasili za enega najboljših v zgodovini.

Dvoboj se je nato končal z 1:1. Lorient pa je na lestvici ohranil točko prednosti pred Nantesom. Slednji je zdaj 19. v dvajsetčlanski francoski prvi ligi, Lorient je 17. in se tako trenutno nahaja na zadnjem mestu, ki še omogoča igranje v Ligue 1 tudi v naslednji sezoni.