275 ogledov

Jubilej za Iličića, ki je znova čaral, prvi poraz Milana

Josip Iličić Profimedia
Slovenski reprezentant je odigral svojo 300. tekmo v Serie A.

Nogometaši Atalante so v 16. krogu italijanskega prvenstva zanesljivo premagali Parmo s 3:0 (1:0). Slovenski reprezentant Josip Iličić je za domačo zasedbo iz Bergama igral do 58. minute in prispeval izjemno podajo za prvi gol Atalante, ki ga je dosegel kolumbijski napadalec Luis Muriel v 15. minuti.

Za klub iz Bergama sta v polno namerila še Murielov rojak Duvan Zapata v 49. in Nemec Robin Gosens v 61. minuti. Jasmin Kurtić je odigral celotno tekmo za osmoljence današnje tekme na stadionu Gewiss v Bergamu.

Na veliko sceno sta stopila še dva slovenska nogometaša, Samir Handanović pri Interju in Miha Zajc pri Genoi pa sta proti Sampdorii oziroma Sassoulu ostala praznih rok. Milanski Inter je v Genovi zapravil priložnost, da po nepopolnem krogu vsaj začasno zasede prvo mesto na lestvici. Zasedbi iz lombardijske prestolnice je načrte prekrižala Sampdoria, ki je slavila z 2:1. Nekdanjega slovenskega reprezentančnega vratarja v majici Interja je najprej presenetil soigralec Antonio Candreva, ki je avtogol dosegel v 23. minuti, na 2:0 pa je 13 minut kasneje povišal v Španiji rojeni Senegalec Keita Balde.

Milančani, ki so v 11. minuti prek Čilenca Alexisa Sancheza zastreljali enajstmetrovko, so v drugem polčasu skušali zasukati tekmo v svojo korist, a so bili v tem neuspešni. V 65. minuti so znižali na 1:2, potem ko je zadel Nizozemec Stefan de Vrij, do konca dvoboja pa niso dosegli izenačujočega gola.

Genoa je v Sassoulu klonila z 1:2. Za gostitelje sta zadela Francoz Jeremie Boga v 52. in Giacomo Raspadori v 83. minuti, edini gol za gostujočo ekipo pa je prispeval Uzbekistanec Eldor Šomurodov v 64. minuti. Zajc je igral do 82. minute.

Benevento je v gosteh ukanil Cagliari z 2:1, Roma pa je slavila v Crotoneju s 3:1. Lazio je bil na domačem igrišču boljši od Fiorentine z 2:1, dve tekmi pa sta se končali brez zmagovalca. Bologna in Udinese sta se razšla z 2:2, Torino in Verona pa z 1:1.

Juventus je na osrednji nogometni tekmi tega kroga v lombardijski prestolnici slavil s 3:1 (1:1) in Milanu prizadejal prvi poraz v tej sezoni. Milan ostaja na prvem mestu v serie A, drugouvrščeni mestni tekmec Inter ima točko, tretjeuvrščena Roma pa štiri manj. Četrtouvrščeni Juventus - ob tekmi manj - zaostaja sedem točk.

Verižni italijanski prvak iz Torina - letos naskakuje deseto zmago v nizu, skupno pa 37. naslov v serie A - je ukanil zdesetkano, a srčno domačo zasedbo, ki je nastopila brez prvega zvezdnika Zlatana Ibrahimovića. Stara dama je po silovitem pritisku povedla v 18. minuti, po lucidni asistenci Paula Dybale je zadel Federico Chiesa.

Federico Chiesa | Avtor: Epa Epa

Ista naveza je v polnem sijaju zablestela v 62. minuti, Chiesa pa je z natančnim strelom še drugič na tekmi ukanil komaj 21-letnega italijanskega reprezentančnega vratarja Gianluigija Donnarummo. Piko na i je v 76. minuti postavil ameriški rezervist Weston McKennie. Za gostitelje je edini gol dosegel Davide Calabria v 41. minuti.

1. Milan           16 11  4  1  35:19  37
 2. Inter           16 11  3  2  41:21  36
 3. Roma            16 10  3  3  35:24  33
 4. Juventus        15  8  6  1  32:15  30
 5. Sassuolo        16  8  5  3  29:23  29
 6. Napoli          15  9  1  5  32:15  28
 7. Atalanta        15  8  4  3  36:21  28
 8. Lazio           16  7  4  5  25:25  25