1826 ogledov

Kakšna drama na koncu: iz 'knockouta' v petih minutah do naslova

manchester city Profimedia
Manchester City je obdržal točko prednosti pred Liverpoolom.

Nogometaši Manchester Cityja so ubranili naslov angleškega prvaka. V dramatičnem zadnjem krogu so po preobratu s 3:2 premagali Aston Villo, s tem pa zadržali točko prednosti pred Liverpoolom, ki proti Wolverhamptonu prav tako ni imel lahkega dela, a je koncu zmagal s 3:1.

Cityju, ki je prvak postal sedmič in tretjič v zadnjih štirih letih, je proti ekipi Stevena Gerrarda, legende Liverpoola, slabo kazalo. Gosti so v 69. minuti z golom še enega nekdanjega člana Reds Philippa Coutinha povedli z 2:0. Domači so tako za potrditev lovorike potrebovali tri zadetke. Stadion Etihad je v teh trenutkih povsem obnemel.

A domači so se uspeli pobrati po 'knockoutu'. Zablestel je İlkay Gündoğan, ki je sicer v igro vstopil tik pred drugim zadetkom zasedbe iz Birminghama. Najprej je Nemec zadel po strelu z glavo, na 2:2 je s strelom z roba kazenskega prostora izenačil Rodri, nato pa je Gündoğan izkoristil odlično podajo na drugo vratnico, kjer je bilo potrebno okroglo usnje le še potisniti žogo v mrežo. Vsi trije domači zadetki so padli od 76. do 81. minute.

manchester city | Avtor: Profimedia Profimedia

Manchester City je moral le še obdržati vodstvo.

Tekma v Liverpoolu se je že končala, na stadionu Etihad pa so delilci pokazali, da bo sodniški dodatek dolg štiri minute. Aston Villa sicer ni prihajala do priložnosti, sinjemodri so večino časa držali žogo na polovici gostov, izkoriščali pa so tudi vsako prekinitev, da so ukradli še nekaj časa. Prav zaradi tega je sodniški podaljšek trajal še nekoliko dlje, to pa je razburilo trener Cityja Pepa Guardiolo, ki je ob stranski črti besno mahal in zahteval zadnji žvižg. Ko je ta prišel, je zavladalo veliko veselje na stadionu, navijači so vdrli na zelenico in začeli slaviti.

S tem pa je ugasnilo še zadnje upanje v Liverpoolu.

Pep Guardiola | Avtor: Epa Epa
Liverpool | Avtor: Epa Epa

V ligo prvakov sta se uvrstila še Chelsea in Tottenham, iz lige pa je poleg Norwicha in Watforda izpadel Burnley. V zadnjem krogu se je rešil Leeds.

1. Manchester City      38  29   6   3  99:26  93
 2. Liverpool            38  28   8   2  94:26  92
 3. Chelsea              38  21  11   6  76:33  74
 4. Tottenham            38  22   5  11  69:40  71
 5. Arsenal              38  22   3  13  61:48  69
 6. Manchester United    38  16  10  12  57:57  58
 7. West Ham             38  16   8  14  60:51  56
 8. Leicester            38  14  10  14  62:59  52