159 ogledov

Lep korak Cityja k naslovu, Arsenala k ligi prvakov

Raheem Sterling Epa
Manchester Ciy City korak bližje naslovu.

Nogometaši Manchester Cityja so po 36. krogu angleškega prvenstva še korak bližje naslovu državnega prvaka. Na domačem igrišču so s 5:0 ugnali Newcastle in prednost pred Liverpoolom, ki je v soboto le remiziral s Tottenhamom, tri kroge pred koncem povečali na tri točke. Za City bosta zdaj ključni naslednji tekmi, ko bo gostoval pri Wolverhamptonu in West Hamu.

Glavno vprašanje pred gostovanjem v zadnjem času zelo solidnega Newcastla je bilo, ali bo nesrečen poraz v polfinalu lige prvakov proti madridskemu Realu vplival na četo Pepa Guardiole. Izkazalo se je, da večjih posledic ni pustil. City je na začetku imel nekaj težav, predvsem v obrambi, gostom je dopustil dve priložnosti, toda potem, ko so ju ti zapravili, je ujel ritem in povsem prevladoval na igrišču.

V 19. minuti je Ilkay Gündogan poslal žogo v kazenski prostor na glavo Joaoa Cancela, ta jo je z glavo preusmeril na drugo vratnico, kjer jo je Raheem Sterling potisnil v mrežo. V 38. minuti je Kevin De Bruyne s kota podal žogo do Gündogana, njegov strel z 20 metrov je vratar Martin Dubravka ubranil, po odbitku prav tako poskus Rubena Diasa, v tretje pa je bil brez moči, Aymeric Laporte je žogo le poslal v mrežo.

Za City je v boju za prvaka pomembna tudi gol razlika, zato je nadaljeval napade, v 61. minuti je po novem kotu dosegel tretji gol, strelec je bil Rodri. V zadnjem delu tekme so nekaj več spet pokazali tudi gosti, a vratarja Edersona niso premagali, kazen je sledila v zadnjih trenutkih, ko sta v polno zadela še Phil Foden in drugič na tekmi Sterling.

Raheem Sterling | Avtor: Epa Epa

V nedeljskih tekmah sta pomembni zmagi vknjižila tudi londonski Arsenal in liverpoolski Everton. Topničarji so v boju za uvrstitev v ligo prvakov na domačem igrišču z 2:1 strli Leeds, Everton pa je bil v boju za obstanek v gosteh boljši od Leicestra.

Arsenal je proti Leedsu z goloma Eddia Nketiaha po desetih minutah vodil z 2:0, v 27. minuti pa dobil še prednost igralca več na igrišču, saj je moral zaradi grobega starta predčasno pod prho nekdanji član topničarjev Luke Ayling. Videti je bilo, da bo Arsenal z lahkoto prišel do točk, a ni bilo tako. Gostitelji so sicer imeli premoč, si pripravili še nekaj priložnosti, toda v 66. minuti je Diego Llorente zaostanek Leedsa znižal, to je bil nasploh prvi strel v okvir domačih vrat. Razmerje v strelih je bilo takrat kar 18:1 v korist domačih.

V sodniškem dodatku so imeli gosti celo priložnost za izenačenje, niso je izkoristil in domači so se lahko oddahnili. S četrto zaporedno zmago so se Chelseaju na tretjem mestu približali na vsega točko, petouvrščenemu Tottenhamu pa tri kroge pred koncem bežijo za štiri. Četrto mesto sicer prinaša igranje v ligi prvakov za naslednjo sezono.

Eddie Nketiah | Avtor: Epa Epa

Leeds je padel na 18. mesto, ki ne zagotavlja obstanka. Prehitel ga je Everton, ki je do pomembnih točk prišel v Leicestru. Vsi goli so padli v prvi tretjini tekme, Liverpoolčane je najprej v vodstvo popeljal Vitalij Mikolenko, izenačil je Patson Daka, končni izid je v 30. minuti postavil Mason Holgate.

West Ham je s 4:0 premagal odpisani Norwich, dva gola je k temu prispeval Said Benrahma, po enega pa Michail Antonio in Manuel Lanzini z enajstmetrovke.

1. Manchester City      35  27   5   3  89:21  86
 2. Liverpool            35  25   8   2  87:23  83
 3. Chelsea              35  19  10   6  70:31  67
 4. Arsenal              35  21   3  11  56:42  66
 5. Tottenham            35  19   5  11  60:40  62
 6. Manchester United    37  16  10  11  57:56  58
 7. West Ham             36  16   7  13  57:46  55
 8. Wolverhampton        35  15   5  15  35:34  50