1589 ogledov

Kaos pri Oblakovih: četrti poraz zapored, zvezdnik Simeoneja označil za idiota

Jan Oblak Profimedia
Popolni razpad sistema pri Atleticu, ki je zabeležil še četrti zaporedni poraz, Suarez pa je svojega trenerja oklical za idiota.

Nogometaši Granade so v zaostali tekmi 9. kroga španskega prvenstva presenetili madridski Atletico z Janom Oblakom in se veselili zmage z 2:1 (1:1). Atletico po četrtem zaporednem porazu sicer ostaja na petem mestu prvenstvene razpredelnice, a počasi izgublja stik z vrhom. Za madridskim Realom zaostaja 17 točk, za Sevillo devet.

Kljub slabi formi Atletica je zmaga Granade, ki se je na lestvici povzpela na 12. mesto in se oddaljila od nevarnih mest za izpad, presenečenje. Andaluzijci so Atletico namreč nazadnje premagali davnega leta 1973 in tega se spomnijo le še starejši privrženci kluba.

Atletico je tekmo začel praktično sanjsko. Joao Felix se je v hitrem napadu že v drugi minuti poigral s svojim čuvajem, potem pa poiskal naslednjo luknjo in s kakšnih 17 metrov zabil žogo v domačo mrežo. Atletico je imel nato več od igre, kljub temu pa so domači izenačili, ko je Venezuelec Darwin Machis s kakšnih 25 metrov žogo neubranljivo zabil v Oblakov gol.

Luis Suarez | Avtor: Profimedia Profimedia

Iz prvega dela velja omeniti še priložnost Luisa Suareza v končnici za domače in nato kar dve priložnosti Portugalca Felixa za vodstvo ekipe iz Madrida. V 45. minuti je po prostem strelu z leve strani najvišje skočil in žogo poslal v gol, a je pregled posnetka pokazal, da je v napadu storil prekršek, v sodnikovem podaljšku pa je izredno nevarno streljal z glavo.

V drugem delu so gostitelji prevzeli pobudo, vseeno pa v 61. minuti zadeli komaj iz protinapada. Vnovič je bil nevaren Felix, ki je z razdalje zadel vratnico, odbito žogo pa je Granada izkoristila za hiter napad. Zadel je Jorge Molina, spet pa je bil v igri VAR, ki je potrdil gol.

Nato je na igrišču zavladal Atletico. A prvo izrazito priložnost so zapravili domači, ko je po protinapadu Granadinega Luisa Suareza dobro posredoval Oblak. Izenačenju je bil minuto kasneje blizu Argentinec Angel Correa, v 90. minuti pa Brazilec Matheus Cunha.

Atletico tako po novem porazu nadaljuje svoj prosti pad, saj je dolgo veljal za najnevarnejšega Realovega tekmeca, zdaj pa je popolnoma izpadel iz borbe za naslov, saj drži komaj peto mesto, z vsega točko prednosti pred osmouvrščeno Valencio.

Da v slačilnici Rojiblancosov nekaj resno škripa, pa je dokazala tudi reakcija Suareza, ki je med tekmo grdo žalil svojega trenerja Diega Simeoneja.

Argentinec je namreč svojega zvezdniškega napadalca v 68. minuti zamenjal s Cunho, pri odhodu z igrišča pa je Urugvajec svojemu trenerju namenil besede "je*eni idiot", preden je v prazno izustil, da počne stalno isto.

Pozno zvečer je nato vodilni Real Madrid v vnaprej odigrani tekmi 21. kroga premagal Athletic Bilbao z 2:1 in povišal prednost pred najbližjim zasledovalcem na lestvici Sevillo na osem točk.

Vsi trije zadetki so padli v prvih desetih minutah; za goste je Karim Benzema zadel v 4. in 7. minuti, v 10. minuti pa je zaostanek znižal Oihan Sancet.