34 ogledov

Kek vzel točko Lyonu, Kampl zabil za napredovanje

Kampl Vainqueur Standard Salzburg
1/15
Salzburg je s pomočjo Kevina Kampla že napredoval, tako kot Fiorentina Josipa Iličića in Ludogorec Romana Bezjaka. PSV je brez Tima Matavža zagrebškemu Dinamu zaprl vrata v drugi krog. Rijeka pod vodstvom Matjaža Keka je doma vzela točko oslabljenemu Lyonu. Miral Samardžić je s Šerifom izgubil pri Tottenhamu.

Na Reki je gostoval sloviti Lyon, ki je četo Matjaža Keka na stadionu Gerland premagal z 1:0. Tokrat so se domačini na Kantridi morali znajti brez dela svoje zveste navijaške skupine Armade, saj je bil domači klub kaznovan z zaporo ene tribune, ker je del domačega občinstva žalil nogometaše španskega Betisa v 2. kolu Evropske lige. Francozi so se predstavili v zelo okrnjeni zasedbi (gostujoči trener Rémi Garde je večino članov udarne postave spočil, saj konec tedna sledi lokalni derbi s St. Étienneom), Hrvati pa so si pripravili več izrazitih priložnosti, tako da so gostje lahko zadovoljni z remijem (1:1).

Po izenačenem začetku je Lyon povedel po napaki domače obrambe v 14. minuti, ko je Alassane Pléa kaznoval slabo izbijanje po kotu. Toda Rijeka se je hitro pobrala, le sedem minut kasneje je Andrej Kramarić sprejel žogo slabih 30 metrov od vrat, se obrnil, nato pa z desnico zadel sam levi zgornji kot gola Mathieuja Gorgelina. Evrogol! Kramarić je kmalu zatem zamudil še eno lepo priložnost, ko ni zadel žoge le nekaj metrov od gola po blokiranih "škarjicah" Leona Benka.

V drugem polčasu se je moral nekajkrat izkazati tudi domači čuvaj mreže Ivan Vargić, v 89. minuti pa bi fantje s Kvarnerja lahko prišli do zmage, ko je silovito sprožil Nikola Pokrivač, Benko pa v mrežo ni uspel pospraviti odbitka. Rijeka je z remijem ostala na zadnjem mestu, prvi pa je sedaj Betis, ki je na Portugalskem v izdihljajih srečanja ugnal Vitório (0:1).

Dinamo potolčen na Nizozemskem

Na stadionu Philips v Eindhovnu je domači PSV brez našega reprezentanta Tima Matavža (bil je na klopi) z zmago nad zagrebškim Dinamom (2:0) izločil hrvaškega prvaka iz Evropske lige. PSV je dominiral skozi celotno srečanje, oba gola pa so Nizozemci dosegli po predložku Luciana Narsingha z desne strani. Prvega je kronal Adam Maher, drugega pa Ola Toivonen. Zagrebški vratar Oliver Zelenika je goste reševal pred še hujšim porazom, PSV je dvakrat stresel tudi okvir vrat. V dotični skupini B je bolgarski Ludogorec, za katerega je Roman Bezjak igral v končnici, v Sofiji remiziral s Černomorcem (1:1) in si že zagotovil napredovanje.

Vse boljši Kevin Kampl je s svojim Salzburgom gostoval pri belgijskem Standardu, ob ugodnem razpletu skandinavskega dvoboja med Esbjergom in Elfsborgom bi Avstrijcem za preboj v šestnajstino finala zadostoval že remi. Danci so res ugnali Švede (1:0), a tudi Salzburg je z odliko opravil svojo nalogo. Ob koncu prvega polčasa so gostje prek Dušana Šventa in Kampla prišli do vodstva za dva gola. Po zaslugi Alanovega zadetka (Brazilec je asistiral, ko je mrežo zatresel Kampl) so tudi nadaljevanje izpeljali brez pretresov in osvojili tri točke (1:3), s katerimi so si že zagotovili napredovanje. Slovenski reprezentant je v končnici prejel tudi rumeni karton, zaradi katerega bo počival na naslednji tekmi.

Aquilani Valero Iličić Pandurii Fiorentina | Avtor: EPA EPA
Iličić končno zaigral

Tudi Fiorentina je ohranila popoln izkupiček, čeprav je proti romunski ekipi Pandurii zaostajala od 32. do 86. minute. Takrat je izenačil Ryder Matos, zmago pa je Italijanom prinesel Borja Valero v sodnikovem dodatku. Josip Iličić je po dolgem času zaigral za Toskance, na igrišče je prišel v 65. minuti in diktiral igri gostov, ki so ob koncu prevzeli vajeti v svoje roke.

Mladi vratar Ažbe Jug je na živčni tekmi na Cipru videl poraz svojega Bordeauxa pri ekipi APOEL (2:1), s katerim so si Francozi praktično zaprli vrata napredovanja. Jug si je celotno tekmo pričakovano ogledal s klopi za rezerve.

Samardžić poražen proti Ostrogam

Na White Hart Laneu je Šerif iz Tiraspola vpisal pričakovan poraz proti Tottenhamu (2:1), Miral Samardžić je skozi celo tekmo poveljeval moldavski obrambi. Za Londončane sta zadela Erik Lamela in Jermain Defoe v razmaku sedmih minut sredi drugega polčasa, poraz gostov je ublažil Ismail Isa. Varšavska Legia je brez Marka Šulerja v postavi še četrtič zapored klonila, tokrat je bil na Poljskem premočan turški Trabzonspor (0:2), pri katerem je blestel Francoz Florent Malouda, ki je bil udeležen pri obeh golih gostov. Šerif še ima teoretične možnosti za napredovanje, Legia pa tudi teh ne več.