150 ogledov

Koper s točko sam na vrhu, vseh pet tekem brez zmagovalca

Ivan Božić Profimedia
Nogometaši Kopra in Celja so se v 12. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 2:2 (1:2).

Koprčani tudi po 12. krogu ostajajo na vrhu prvenstvene lestvice, čeprav so proti Celju iztržili "le" točko. Do nje pa so po zaostanku v prvem polčasu prišli zasluženo, saj so bili precej boljši tekmec v drugem delu tekme. Celjani, ki na Bonifiki niso zmagali od decembra 2015, so sedmi.

Čeprav so Koprčani nekoliko konkretneje začeli tekmo, pa so Celjani povedli v 16. minuti, ko je Tamar Svetlin poslal žogo za hrbet domače obrambe do Ivana Božića, ta pa jo je oddal na levo stran pred vrata Kopra, kamor je vtekel Ester Sokler in zadel za 1:0.

Malce pozneje je Žan Benedičič sprožil od daleč, a previsoko, potem pa so počasi spet začeli odločneje igrati domači, toda izbranci Simona Sešlarja jim niso pustili prav veliko prostora.

V 37. minuti pa so Celjani naredili prvo veliko napako, Florijan Raduha je izpustil žogo in zapustil vrata in kazenski prostor v želji po tem, da žogo pribori nazaj. Toda Maks Barišić se mu je spretno izognil in precej z leve strani žogo poslal v prazno mrežo za svoj sedmi gol sezone in vrh lestvice strelcev.

Gosti pa so se kmalu vrnili v vodstvo, Tjaš Begić je sprožil s 17 metrov, David Adam pa je žogo odbil le v vrstnico, od katere se je nato skotalila v mrežo.

V drugem polčasu je v 55. minuti Matej Palčič zaposlil Raduho, ki pa je žogo odbil, tako kot tudi v 67. minuti, še v isti minuti pa je Žan Žužek izid poravnal, ko je z močnim volejem v mrežo pospravil slabo odbito žogo Benedičiča.

Celjani v tem polčasu niso kazali takšne podobe kot v prvem polčasu, v 71. minuti bi jih lahko znova kaznoval Barišić, ki pa je s plasiranim strelom za malce zgrešil cilj. Premalo natančen je bil tudi Luka Kerin na drugi strani s strelom od daleč v 80. minuti, tako da je ostalo pri delitvi plena.

Ester Sokler | Avtor: Profimedia Profimedia

Še enkrat več brez zadetkov

Po sobotnih obračunih Tabora in Domžal ter Maribora in Olimpije se je še tretja tekma tega kroga zapovrstjo končala brez golov. Bravo, ki je igral brez kaznovanega Gašperja Trdina, je tokrat bolj čuval začetno točko kot napadal tri, vseeno pa se je z remijem za nekaj ur po točkah izenačil z vodilnim Koprom. Mura je peta, petič zapovrstjo je igrišče zapustila neporažena.

Mura si je želela čim prej streti Bravovo pragmatično igro, nekajkrat prišla v nevarno cono, enkrat zgrešila cilj s strelom iz kazenskega prostora, dosegla gol iz prepovedanega položaja, česa več pa ji domači, ki v napad niso prav resno pogledovali, niso pustili.

V 37. minuti so Sobočani prišli še do prostega strela, z več kot 25 metrov je sprožil Mitja Lotrič, toda Renato Josipović je žogo brez večjih težav odbil čez prečko. Malce pozneje je bil nenatančen še Tio Cipot. Ljubljančani so bili dotlej najnevarnejši v 40. minuti, ko je od daleč sprožil Amar Memić, toda tudi on je žogo poslal kak meter ali dva mimo vrat tekmeca.

V 51. minuti je bil natančnejši Samsondin Ouro z 20 metrov, toda Josipović je dobro posredoval, tako kot na drugi strani Matko Obradović, ko je v 57. minuti z desne strani sprožil Gregor Bajde.

Pozneje sta ekipi spet dobro pazili ena na drugo in nista puščali prostora za nevarne akcije, predvsem Ante Šimundža je z menjavami poskusil poiskati dobitno kombinacijo, toda obrambna disciplina rumenih ni pojemala. V 85. minuti je sicer moral posredovati Josipović po strelu Nardina Mulahusejnovića v kazenskem prostoru, toda tudi on je svojo nalogo opravil dobro, tako da je skupaj s pokalnim tekmovanjem nepremagan že 461 minut.