Kronaveter zapustil Maribor in odšel na tuje

rok kronaveter maribor Profimedia
Kronaveter iz Maribora v tretjo avstrijsko ligo.

Vodstvo slovenskega nogometna kluba Maribora ni podaljšalo pogodbe z nekdanjim slovenskim reprezentantom Rokom Kronavetrom, ki pa kljub 36 letom ne misli končati kariere. Bržkone jo bo končal v Avstriji, kjer se je dogovoril za sodelovanje pri tretjeligašu SV Alerheiligenu.

Kot poroča spletna stran kluba, bo Mariborčan s svojimi izkušnjami pomagal mladi ekipi.

Kronaveter je večino svoje dosedanje kariere preživel v Sloveniji, v slovenski ligi je odigral 336 tekem in dosegel 106 golov. Trikrat je bil slovenski prvak in dvakrat slovenski pokalni zmagovalec. V sezoni 2015/16, ko je bil prvak z ljubljansko Olimpijo, je bil s 17 goli tudi najboljši strelec prvenstva.

Naredil si je tudi dobro vizitko s klubi v tujini. Z Energie Cottbusom je igral dve sezoni v nemški bundesligi, iz Nemčije se je preselil v Györ in osvojil naslov prvaka na Madžarskem. Pri Petrolul Ploiesti si je izkušnje nabiral tudi v prvi romunski ligi.

Za reprezentanco je zbral štiri nastope in dosegel en gol.