"Lačni" rudarji so se nahranili s kozlički

Huntelaar Klaas-Jan Schalke
1/5
Reuters
Nogometaši Schalkeja, ki so v prvem kolu nemške Bundeslige izgubili, so v drugem jezo stresli nad FC Kölnom. Kozlički so sicer zabili prvi gol na tekmi, nato pa so jih "pokasirali" kar pet. Do prve zmage tudi Bayern.

Gostujoči nogometaši Kölna, ki so v Gelsenkirchen prišli brez kaznovanega slovenskega napadalca Milivoja Novakovića, so v 12. minuti po lepi akciji povedli preko Lukasa Podolskega, ki mu po podaji Slawomirja Peszka ni bilo težko zabiti v nebranjeno mrežo Schalkeja. Rudarji so do izenačujočega zadetka prišli po hitro dosojeni 11-metrovki, ko je z roko igral Kevin McKenna. Za izenačenje je v 42. minuti tako poskrbel Klaas-Jan Huntelaar. Prav Nizozemec pa je domače že v drugi minuti nadaljevanja popeljal v vodstvo - po lepi podaji Christiana Fuchsa je z glavo matiral nemočnega gostujočega čuvaja mreže Michaela Rensinga. Ko se slavje na stadionu areni Veltins še ni poleglo, pa je na semoforju že pisalo 3:1, saj je v naslednji akciji po napaki Kölnove obrambe zabil Lewis Holtby. Na 4:1 je pol ure pred koncem dvoboja povišal še zimzeleni Raul Gonzalez Blanco, hat-tricka pa se je razveselil Huntelaar v 84. minuti dvoboja.

Bayern do prve zmage, Dortmund prvič klonil

Do prve zmage so prišli tudi nogometaši Bayerna, ki so v izdihljajih tekme proti Wolfsburgu zabili za prve tri letošnje točke. Tokratni junak rdečih je bil Brazilec Luiz Gustavo. Lanskoletni prvaki, nogometaši Borussie iz Dortmunda pa so po uvodni zmagi tokrat zabeležili premierni letošnji poraz - usoden je bil Hoffenheim in prava mojstrovina s prostega strela Sejada Salihovića.

Prva nemška Bundesliga, 2. kolo:

Schalke : Köln 5:1 (1:1)
Huntelaar (42/11-m, 47, 84), Holtby (48), Raul (59); Podolski (12)
Brečko (Köln) je odigral celotno tekmo, Novakovića zaradi kazni ni bilo v postavi

Hamburger SV : Hertha Berlin 2:2 (1:1)
Petrić (25/11-m), Son (62); Torun (43), Mijatović (88)

Nürnberg : Hannover  1:2 (0:2)
Pekhart (56); Abdellaoue (16), Rausch (27/11-m)

Freiburg : Mainz 1:2 (0:0)