189 ogledov

Manchester tokrat prepričljivo v modri barvi

Erling Haaland Profimedia
Cityju manchesterski derbi.

Nogometaši Cityja ostajajo vladarji Manchestra. V desetem krogu angleške lige so v gosteh, na Old Traffordu, prepričljivo s 3:0 premagali mestnega tekmeca Manchester United. Glavno ime tekme je bil znova Norvežan Erling Haaland, dosegel je dva gola, prvega iz enajstmetrovke, pri zadetku Phila Fodena pa je bil podajalec.

Haaland je s tem postavil še en rekord v angleški ligi, za 20 doseženih golov na gostovanjih je potreboval le 23 tekem. Do zdaj je bil rekorder Kevin Phillips, ki je do 20 golov prišel na 28 gostovanjih.

City, ki je zadržal dve točki zaostanka za vodilnim Tottenhamom in se točkovno spet izenačil z Arsenalom, je bil boljši v vseh statističnih parametrih. Posest žoge je imel 61-odstotno, sprožil je 21 strelov, od tega deset v okvir vrat, United pa je streljal sedemkrat, le trikrat v okvir vrat.

Gosti so povedli v 26. minuti, ko je Rasmus Hojlund po prekršku nad Rodrijem zakrivil enajstmetrovko. Ob podaji s prostega strela v šestnajsterec je Danec povlekel Španca, igra pa se je nadaljevala. A vmešal se je VAR, glavni sodnik Paul Tierney pa je po ogledu posnetka pokazal na belo piko. Haaland je bil natančen.

Do konca polčasa bi sicer domači lahko prišli do izenačenja, priložnosti za to sta zamudila Bruno Fernandes in Scott McTominay, po strelu slednjega je odlično reagiral vratar Ederson, ki je žogo odbil v kot.

V četrti minuti nadaljevanja je Haaland izkoristil odlično podajo Bernarda Silve in z glavo zatresel mrežo, do konca tekme pa nato po strelu Rodrija in obrambi vratarja Andreja Onanaja, ki je na tekmi kar nekajkrat rešil svojo zasedbo, nesebično asistiral Fodenu za končen rezultat.

Phil Foden | Avtor: Profimedia Profimedia

Zmagi v nedeljskih obračunih sta od moštev z vrha lestvice zabeležila tudi Liverpool in Aston Villa, ki sta tako obdržala isti zaostanek za vodilnimi tremi moštvi. Liverpool je proti Nottingham Forestu večji del posla opravil že v prvem polčasu, ko sta v polno zadela Diogo Jota in Darwin Nunez, v drugem je končni rezultat 3:0 postavil Mohamed Salah.

Tudi Aston Villa je pred svojimi navijači dosegla tri gole, s 3:1 je bila boljša od Lutona. Vroči Ollie Watkins gola tokrat ni dosegel, sta se pa med strelce vpisala John McGinn in v zadnjem času prav tako strelsko zelo razpoloženi Moussa Diaby, Tom Lockyer pa je zatresel mrežo svojega vratarja. Avtogol so dosegli tudi domači, pripisali so ga vratarju Emilianu Martinezu, a to se je zgodilo v 83. minuti, ko je bil zmagovalec praktično že poznan.

Stik z vrhom je v zadnjih krogih izgubil Brighton, ki je doma le remiziral s Fulhamom, izid je bil 1:1. V gosteh je bil poleg Cityja uspešen še Everton, z 1:0 je z golom Dominica Calvert-Lewina presenetil West Ham.

1. Tottenham               10  8  2  0  22:9   26
 2. Arsenal                 10  7  3  0  23:8   24
 3. Manchester City         10  8  0  2  22:7   24
 4. Liverpool               10  7  2  1  23:9   23
 5. Aston Villa             10  7  1  2  26:14  22
 6. Newcastle               10  5  2  3  26:11  17
 7. Brighton                10  5  2  3  23:19  17
 8. Manchester United       10  5  0  5  11:16  15