631 ogledov

Manchester United slavi presenetljiva junaka

Manchester United Profimedia
Favoriti vpisali zmage.

Nogometaši so danes opravili polovico dela v 3. krogu lige prvakov. Bayern je s 3:1 premagal Galatasaray v Istanbulu, Inter z 2:1 Salzburg, Real je v gosteh ugnal Brago z 2:1, Arsenal pa prav tako na tujem Sevillo z enakim izidom. Atletico Jana Oblaka ter Leipzig Benjamina Šeška in Kevina Kampla bosta igrala v sredo.

Bayern je šele v drugem polčasu strl tekmeca, ki je na poti do lige prvakov izločil tudi Olimpijo. Harry Kane v 73. in Jamal Musiala šest minut pozneje sta izid iz 1:1 spremenila v zmago s 3:1.

Doslej neuspešni Manchester United je prvo zmago ali vsaj točko lovil proti Koebenhavnu. Uspelo mu je šele v drugem polčasu, ko je v 72. minuti zadel Harry Maguire. Že globoko v sodnikovem dodatku pa je danska ekipa po ogledu posnetka dobila enajstmetrovko, toda vratar Andre Onana je ubranil strel Jordanu Larssonu in rešil rdeče vrage. Oba junaka Unitedove zmage sta sicer bila na hudem udaru kritik.

Manchester United | Avtor: Profimedia Profimedia

V skupini B je Arsenal v Sevilli povedel v sodnikovem dodatku prvega dela po hitrem protinapadu Gabriela Martinellja, vodstvo pa oplemenitil z golom Gabriela Jesusa v 53. minuti. A Sevilla se ni predala, v igro jo je vrnil Nemanja Gudelj, nato pa se izid kljub pritisku domačih v zadnjih minutah ni več spremenil. Na drugi tekmi te skupine sta Lens in PSV Eindhoven igrala neodločeno 1:1.

Italijanski prvak Napoli se je namučil na gostovanju pri Berlinu, čeprav Union v tej sezoni ne blesti in je bil še brez točke. Šele z zadetkom Giacoma Raspadorija v 65. minuti je italijanska ekipa potrdila status favorita, tekmo pa pripeljala do minimalne zmage. Tak status je imel tudi Real v Bragi, začel je s hitrim vodstvom po golu Rodryga v 16. minuti, prednosti je podvojil Jude Bellingham v 61. A tudi Braga je z zadetkom Alvara Djaloja tik zatem ohranila upe na kaj več, a vendarle se je končalo z 2:1 za tretjo zmago Reala. Slednji ima zdaj tako kot Bayern vseh devet možnih točk.

V Milanu je v skupini D Salzburg proti Interju še izenačil, a je Hakan Calhanoglu z bele točke poskrbel za zmago modro-črnih. V tej skupini sta danes igrala še Benfica in Real Sociedad, slednji je z golom Braisa Mendeza sredi drugega polčasa dosegel drugo zmago in ostal na prvem mestu lestvice pred Interjem zaradi boljše razlike v zadetkih.

V sredo bosta igrala kluba vseh slovenskih udeležencev lige prvakov. Atletico Jana Oblaka bo v skupini E igral pri zadnjem Celticu, Feyenoord bo gostil Lazio. Leipzig Kevina Kampla in Benjamina Šeška bo v skupini G gostil Crveno zvezdo, drugi par je Young Boys Bern - Manchester City. V skupini F bosta para Newcastle - Borussia Dortmund in PSG - Milan, v skupini H pa Barcelona - Šahtar Doneck in Antwerpen - Porto.