167 ogledov

Manchester United zdrsnil pri sosedih, Zouma zaigral

Edinson Cavani Burnley Man Utd Reševalni pas/Twitter
V torek so bile odigrane tri tekme 24. kola elitne angleške nogometne lige.

Na stadionu Turf Moor sta se v lokalnem derbiju pomerila Burnley in Manchester United, končalo se je z neodločenim izidom (1:1). Domači so dobili novo točko v krčevitem boju za obstanek, gostje izgubili dve v borbi za Ligo prvakov.

Prvi polčas je minil v znamenju popolne dominacije gostov, ki bi lahko zabili več golov. Pod edinega veljavnega se je v 18. minuti po podaji Luka Shawa podpisal Paul Pogba. Začetek drugega polčasa je prinesel izenačenje, svoj 100. zadetek v Premier League je dosegel Jay Rodriguez. Do konca so "rdeči vragi" iskali zmago, s klopi je vstopil tudi Cristiano Ronaldo, toda izid se ni več spremenil.

Mason Greenwood Suspenz Šport Komaj 20-letni rdeči vrag za zapahi

Jamaal Lascelles Newcastle United | Avtor: Reševalni pas/Twitter Reševalni pas/Twitter

Na St. James Parku je Newcastle United z drugo zaporedno zmago splezal iz cone izpada. Okrepljene "srake" so ugnale Everton (3:1).

Povedle so "karamele" po avtogolu Jamaala Lascellesa, toda že v naslednji minuti je omenjeni domači branilec dobro reagiral pred vrati gostov, izenačenje pa je s še enim avtogolom zapečatil Mason Holgate. V nadaljevanju je obrambi Evertona težave povzročal Allan Saint-Maximin, Newcastle pa je premoč uspel kronati z zadetkoma Ryana Fraserja in Kierana Trippierja, ta je lepo zabil s prostega strela.

Kurt Zouma Krutost Šport Zvezdnik zverinsko nad hišnega ljubljenčka

West Ham Watford EPL | Avtor: Reševalni pas/Twitter Reševalni pas/Twitter

West Ham se je z zmago nad Watfordom (1:0) obdržal v boju za Ligo prvakov. Za "kladiva" je kljub odmevnemu incidentu s hišnim ljubljenčkom začel branilec Kurt Zouma. Francoz je odigral celotno tekmo.

Po prvem polčasu, v katerem ekipi nista veliko tvegali, je odločilni trenutek nastopil v 68. minuti, ko je obrambo premešal Jared Bowen in zatresel mrežo "sršenov", ki so vse bližje Championshipu.

Tekma 24. kola med Brightonom in Chelseajem, ki se trenutno pripravlja na boje na klubskem svetovnem prvenstvu, je bila odigrana pred nekaj tedni. Ekipi sta si razdelili plen (1:1).