468 ogledov

Drama v Domžalah, Maribor v 91. minuti do zlata vrednega gola

maribor prva liga dervišević tavares
Olimpija ni izkoristila spodrsljaja Maribora in ima še naprej samo točko prednosti pred aktualnimi prvaki.

Mariborčani, ki so pred tem sedemkrat zapovrstjo zmagali, so v derbiju z Domžalami resda prišli le do točke, a so bili celo na pragu poraza. Izvlekli so se šele v sodniškem dodatku in tako v boju za prvaka ostajajo odvisni sami od sebe. Z Ljubljančani so vsaj trenutno točkovno izenačeni na vrhu lestvice. Domžalčani, ki so spomladi doma še neporaženi, ostajajo trdno na tretjem mestu.

Prvi polčas v Domžalah je ponudil dinamično predstavo s priložnostmi na obeh straneh. Že v prvi minuti se je v priložnosti znašel Marcos Tavares, a je žogo z desetih metrov slabo zadel. V šesti minut je Martin Milec meril previsoko, v 12. minuti pa so prvič v okvir vrat streljal Domžalčani, ko je strel Lovra Bizjaka ustavil Jasmin Handanović.

Ta je moral posredovati tudi v 19. minuti po poskusu Matije Široka iz kazenskega prostora. Minuto pozneje je Luka Zahović žogo z lobom poslal čez gol, v 23. minuti pa je zadetek Tavaresa preprečil Gaber Dobrovoljc, ki je odbil žogo po strelu proti praznim vratom.

V 31. minuti je bil sam pred vratarjem Maribora Lovro Bizjak, a se je prvi izkazal, v 37. pa je Amir Dervišević s prostega strela z desnega roba kazenskega prostora nevarno sprožil na prvo vratnico, Ajdin Mulalić je žogo odbil do Martina Kramariča, ta pa je z 20 metrov streljal iz prve, a je Bizjak žogo odbil.

V drugem polčasu je najprej nase opozoril Agim Ibraimi, ki je z desne strani zgrešil cilj, v 51. minuti pa so Domžalčani povedli, ko je Ibraimi s prostega strela z desne strani po tleh podal na vrh kazenskega prostora do Senijada Ibričića, ta pa je s strelom po tleh ukanil Handanovića.

Mariborčani so se po zadetku kar nekaj časa iskali, v 68. in 69. minuti pa so trikrat zagrozili, najprej je s prostega strela sprožil Dervišević, nato še Dino Hotić, obakrat je posredoval Mulalić, zatem pa je še Jan Mlakar oplazil vratnico. Ta se je zatresla tudi v 71. minuti po poskusu Dareta Vršiča.

Novo izjemno priložnost je v 72. minuti za Maribor zapravil Marko Šuler, ki je streljal z glavo, znova pa je bil na mestu Mulalić. V 78. minuti se je na drugi strani sam pred Handanovićem znašel Ibraimi, a mu žoge ni uspelo ustaviti oziroma je potisniti proti vratom gostov.

V 82. minuti so domači neuspešno zahtevali enajstmetrovko, ko je žoga v roko zadela Martina Milca, na drugi strani pa je Mulalić obranil nov poskus Šulerja z glavo. So pa Štajerci izenačili v prvi minuti sodniškega dodatka, ko je Dervišević izvedel kot, žogo poslal proti vratom Domžal, kjer pa je precej neodločno posredoval Mulalić.

Žoga, ki je pred tem oplazila še Tavaresa, se je odbila od domačega vratarja ter končala za golovo črto za končnih 1:1. Domžalčani bodo v 33. krogu v nedeljo gostovali v Kidričevem, Mariborčani pa dan prej v Krškem.

Nogometaši velenjskega Rudarja in ljubljanske Olimpije so se v 32. krogu razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:1). Ljubljančani ostajajo na prvem mestu ligaške lestvice s točko prednosti pred Mariborom in so še neporaženi v spomladanskem delu. Rudar pa se je točkovno izenačil s četrtouvrščenim Celjem, ki pa ima še tekmo v dobrem.

Olimpija je bila boljša od začetka in uvodoma sta poskušala Stefan Savić, čigar strel je Marko Pridigar obranil, in Dino Štiglec, ki je iz bližine z leve strani zgrešil cilj.

V 26. minuti je Olimpija, ki je še naprej prevladovala, povedla. Štiglec je z desne podal v sredino do Abassa Issaha, ta je žogo zavrnil na 20 metrov, od koder jo je Danijel Miškić s strelom po tleh poslal v mrežo. Štiri minute pozneje je s strelom z glavo zgrešil Jason Davidson.

V 49. minuti je Ricardo Alves zapravil novo priložnost za Olimpijo, ko je zgrešil cilj z roba kazenskega prostora, malce pozneje Pridigar ni imel veliko dela s strelom Štigleca, v 59. minuti pa je velenjski vratar ustavil močan udarec Miškića s prostega strela.

Deset minut pozneje je na drugi strani moral posredovati tudi Aljaž Ivačič po strelu Anžeta Piška od daleč, le malce zatem pa je ljubljanski vratar znova dobro posredoval po strelu z glavo Ivana Vasiljevića.

Ta pa je v 88. minuti razveselil domače navijače, ko je po kotu najvišje skočil v kazenskem prostoru in lepo z glavo zadel za 1:1.

Velenjčani bodo v 33. krogu v nedeljo gostovali v Celju, Ljubljančani pa bodo gostili Ankarančane.