247 ogledov

Mariborčani kot prvi odigrali tekmo osmine finala

Dino Hotić twitter NK Maribor
Nogometaši Maribora so prvi četrtfinalisti pokala Slovenije.

Izbranci Darka Milaniča so v Sežani pred več kot 1000 gledalci premagali Cherybox 24 Tabor Sežano s 3:0 (1:0).

Štajerce je v vodstvo popeljal branilec Aleksandar Rajčević v 34. minuti, ko je iz bližine v mrežo pospravil odbito žogo. Maribor je sicer imel v prvem polčasu še nekaj priložnosti, svoje navijače pa so z nekaj nevarnimi akcijami razveselili tudi domači, ki so že na začetku tekme zatresli okvir vrat udeležencev lige prvakov.

V 77. minuti so Mariborčani podvojili prednost, Jasmin Mešanović je naprej po podaji rezervista Dareta Vršiča, ki je zaigral prvič po povratku v klub, zadel vratarja, nato pa odbito žogo poslal v mrežo. Tudi v drugem delu so nekajkrat zagrozili tudi domačini, ki pa jim ni uspelo premagati Matka Obradovića. Zato pa je še enkrat uspelo sežansko mrežo zatresti Mešanoviću, ki je zadel z glavo iz bližine v 89. minuti.