564 ogledov

Messi in druščina zrušili Pepove zvezdnike, Šerif sredi Madrida šokiral Real

Liga prvakov Epa
Messi s prvencem PSG-ju pomagal do zmage nad Cityjem.

Na derbiju drugega kroga skupine A nogometne lige prvakov so nogometaši PSG-ja v ponovitvi lanskega polfinala v Parizu z 2:0 (1:0) premagali Manchester City. Tekmo je zaznamoval gol Lionela Messija, njegov prvi v dresu novega kluba, s katerim je v v 74. minuti povišal vodstvo, ki jim ga je že v osmi minuti zagotovil gol Idrisse Gane Gueya.

Gosti iz Manchestra so imeli več žogo v nogah, zapravili so tudi nekaj lepih priložnosti, v prvem delu dvakrat prek Raheema Sterlinga in Bernarda Silve zadeli okvir vrat, Silva je zapravil še eno priložnost, v drugem pa je Gianluigi Donnarumma preprečil veselje Kevinu De Bruyneju in Riyadu Mahrezu. Zapravljene priložnosti je kaznoval Messi, potem ko mu je žogo lepo podal Kylian Mbappe.

Liga prvakov | Avtor: Epa Epa

Na drugi tekmi skupine je še za drugo presenečenje v sezoni poskrbel Club Brugge. Potem ko je v prvem krogu remiziral s PSG, je tokrat zmagal v Leipzigu, izid 1:2 so postavili že v prvem polčasu. Gostitelji, pri katerih je Kevin Kampl odigral vso tekmo, so v peti minuti prek Christopherja Nkunkuja povedli, za preobrat sta poskrbela Hans Vanaken (22.) in Mats Rits (41.).

Tako kot Brugge je še drugo veliko presenečenje v skupini D pripravil Šerif Tiraspol. V Madridu, kjer Lovra Bizjaka ni bilo niti na klopi, je z 2:1 premagal Real Madrid. Moldavci so dobili že polčas, Karim Benzema je v 65. minuti iz enajstmetrovke izenačil, v 90. minuti pa je domače navijače šokiral Sebastien Thill. Šerif ima še naprej maksimalen izkupiček, v prvem krogu je ugnal Šahtjor, ki se je tokrat z Interjem, pri katerem je Samir Handanović branil vso tekmo, razšel brez golov.

Vso tekmo je branil tudi Jan Oblak, njegov Atletico pa je v skupini B v izdihljajih tekme prišel do točk pri Milanu. Gostitelji, so od 20. minute, ko je gol dosegel Rafael Leao, vodili, toda prednosti niso znali zadržati, tudi zavoljo izključitve Francka Kessieja. Antoine Griezmann je v 84. minuti izenačil, v sedmi minuti sodnikovega dodatka pa je Luis Suarez uspešno izvedel najstrožjo kazen in zagotovil zmago svoji ekipi.

Bolj prepričljiv je bil na drugi tekmi skupine Liverpool, ki je v Portu zmagal kar s 5:1. Mohamed Salah in Roberto Firmino sta dosegla dva gola, enega je prispeval Sadio Mane.

Svojo drugo zmago v skupini C je zabeležil Ajax, z 2:0 je doma ugnal Bešiktaš, domačo zmago pa je vknjižila tudi Borussia iz Dortminda, z golom Donyella Malena je bila boljša od Sportinga.