Messi zatajil, Barca na -7

Lionel Messi
1/6
Reuters
Real Madrid je rutinsko s 3:1 pred domačimi navijači na Santiago Bernabeu premagal zadnjo Zaragozo. Beli balet Barceloni, ki je le proti Villarealu le remizirala (0:0), beži že za sedem točk.

Na obračunu dveh Realov, prvo- in zadnjeuvrščenega moštva, je presenetljivo po povedel tisti iz Zaragoze, za kar je poskrbel Angel Lafita po hitro izvedenem prostem strelu v 11. minuti. Ampak skomine po prvi zmagi po lanskem oktobru so se kmalu razblinile. V 32. minuti je izenačil Kaka, Cristaino Ronaldo je tlakoval pot svojemu 24. zadetku sezone, Mesut Özil pa je zabil tretjega. To je bila že 17 zmaga Reala na 20 tekmah.

Barca že na -7

Španski prvak Barcelona je na gostovanju pri Villarealu, ki mu letos v prvenstvu ne gre in je šele 17. mestu, izvlekel le točko (0:0). Barca je na desetem gostovanju letos, ob enem porazu, že petič igrala neodločeno. Katalonski zvezdniki, ki se spopadajo s poškodbami, poleg Davida Ville na stadionu EL Madriagal ni bilo niti Pedra ter Andresa Inieste, Alexis Sanchez pa je igral s poškodovano ramo, so v boju za ubranitev naslova ponovno izgubili dve točki v primerjavi z Realom. Za večnim tekmecem zaostajajo za sedem točk. Za nameček niso uspeli doseči niti gola, čeprav sta bila tako Lionel Messi, ki se je v zaključku tekme znašel iz oči v oči z domačim vratarjem Diegom Lopezom, ki je ubranil strel Argentinca, kot Cesc Fabregas, ki je v 78. minuti dobro streljal z roba kazenskega prostora, a mu je veselje preprečila prečka, zamudila priložnost za osvojitev treh točk. Messi kljub občutnemu zaostanku za belim baletom, še ni izgubil upanja po naslovu: "Prvenstva še ni konec. Do konca je še vedno dolga pot. Naša igra ni bila tako dobra, kot v zadnjih tekmah, na naši strani ni bila niti sreča."