22395 ogledov

Casemiro nad Luko z brco v hrbet, Barcelona še vedno ne more premagati nikogar

Luka Modrić in Casemiro Epa
Trening Reala je bil tokrat zelo pester, saj je prišlo do obračuna med dvema zvezdnikoma, ko je Casemiro najprej odrinil Modrića, nato pa ga še poizkusil brcniti v hrbet.

Na družabnih omrežjih se je pred začetkom tekme med Real Madridom in Elchejem pojavil posnetek petkovega treninga, na katerem sta glavno vlogo imela dva velika zvezdnika ekipe, Hrvat Luka Modrić, in njegov partner na sredini igrišča, Brazilec Casemiro.

Celoten incident se je vsaj na videz začel tako, da je Casemiro želel o nečem podučiti Modrića, ki se je zgolj nezainteresirano prebil mimo njega, kar je Brazilca tako razjezilo, da se je odpravil za Hrvatom, ga najprej silovito odrinil, nato pa ga celo poizkusil brcniti v hrbet, a se je Modrić udarcu izognil.

Nekdanji dobitnik Zlate žoge ni želel vrniti Brazilcu, temveč ga je rajši popolnoma ignoriral, zato se je tudi slednji naposled umiril, oba pa sta se vrnila k ogrevanju.

Predvsem hrvaški mediji so se razpisali, da je šlo za hud incident in neprimerno potezo Casemira, vseeno pa obstaja možnost, da je bilo vse skupaj odigrano zgolj v šali, saj sicer Casemiro in Modrić veljata za odličen tandem, skupaj s Tonijem Kroosom pa tvorita enega najboljših veznih redov vseh časov.

Možno je tudi, da so hrvaški mediji v strahu za svojim največjim nogometnim božanstvom vse skupaj nekoliko prenapihnili, tako da je najbolje, da ob ogledu posnetka presodite sami.

Real kljub incidentu do zmage

Vsekakor pa sam dogodek ni preveč pretresel moštva Reala, ki je prišlo proti Elcheju do novih treh točk, s čimer se je začasno zavihtelo na sam vrh lige. V 12. krogu španskega državnega prvenstva je namreč Real z 2:1 v gosteh ugnal moštvo Elcheja, potem ko je za nov komplet treh točk dvakrat zadel Vinicius Junior.

V sicer izenačenem obračunu so gosti sredi prvega polčasa povedli po zadetku Viniciusa, ki je z levico natančno zaključil po lepi podaji s peto Mariana Diaza. Zadnje pol ure dvoboja je Real igral z nogometašem več v polju, potem ko je po ostrem posredovanju rdeči karton prejel Raul Guti.

Zdelo se je, da bo Real po drugem zadetku Viniciusa v 73. minuti mirno vknjižil tri točke, a je napako prav Casemira kaznoval Pere Milla v 86. minuti za znižanje na 1:2 ter vnesel nekaj upanja za domače. Elche se je sicer do konca trudil izenačiti, a so se Galaktiki z igralcem več ubranili in veselili zmage.

Luka Modrić in Casemiro | Avtor: Epa Epa

Znova na vrhu

S tremi točkami so Madridčani vsaj za en dan skočili na vrh lestvice, kjer imajo skupaj s Sevillo, ta je danes z 2:0 ugnala Osasuno, in Realom Sociedadom po enajstih tekmah 24 točk.

Real Sociedad bi lahko v nedeljo znova skočil na vrh, ko bo gostil Athletic iz Bilbaa. Z 21 točkami na lestvici sledi Betis, ki bo prav tako v nedeljo gostoval pri Atleticu Madridu slovenskega vratarja Jana Oblaka.

Barcelona doma le remizirala

Barcelona je še naprej deveta s 16 točkami, potem ko na domačem stadionu ni uspela streti Alavesa.

Za Katalonce, ki jih je s klopi vodil "dežurni gasilec" Sergi Barjuan, je sijajen zadetek za vodstvo dosegel Memphis Depay v 49. minuti, vsega tri minute kasneje pa je izenačil Luis Rioja za 1:1. Depay je v nadaljevanju zadel še vratnico in imel še eno lepo priložnost, a je ostalo pri delitvi točk.

Barcelona je tako še tretjič zapovrstjo ostala brez zmage v državnem prvenstvu, za nameček pa sta poškodovana zelenico zapustila še Gerard Pique in Sergio Agüero.