Šport > Nogomet
179 ogledov

Muro čaka nekdanji evropski prvak, dober žreb za Celje

Liga Evropa žreb Twitter
Na sedežu Uefe so izžrebali pari kvalifikacij za Ligo Evropa.

Evropska nogometna zveza (Uefa) je v Nyonu izžrebala pare tretjega kroga kvalifikacij za Ligo Evropa. V bobnu so bile tri slovenske ekipe, Mura, Olimpija in Celje.

NŠ Mura : Aluminij Evropska liga Šport UEFA z rešitvijo za neodigrano tekmo Mure

Mura bo v primeru dveh zmag proti estonskemu Nömme Kalju in nato danskemu Aarhusu v Murski Soboti gostila evropskega prvaka iz leta 1988 PSV Eindhoven.

Olimpijo ob zmagi proti Zrinjskemu čaka gostovanje pri zmagovalcu dvoboja med kazahstanskim Kaisar iz Kyzylorda in Hapoelom s Cipra.

Državni prvak Celje, ki je v drugem krogu prost, bo 24. septembra igral doma proti zmagovalcu dvoboja Ararat iz Armenije in Fola Esch iz Luksemburga.

Pari 3. kroga kvalifikacij za Ligo Evropa:

Ararat/Fola Esch - Celje
Kaisar Kyzylorda/Apoel Nikozija - Olimpija/Zrinjski
Nomme Kalju/Mura/Aarhus - PSV Eindhoven
Sarajevo - Astana/Budućnost Podgorica
Sheriff - Inter Escaldes/Dundalk
Riga/Tre Fiori - Celtic
KuPS/Slovan Bratislava - Suduva
Legia - Sileks/Drita
Klaksvik - Connah's Quay Nomads/Dinamo Tbilisi
Djurgarden/Europa - Cluj
Linfield/Floriana - Flora Tallinn/Reykjavik
Honved/Malmö - Lokomotiva Zagreb
Sporting - Viking/Aberdeen
Charleroi - Sfintul Gheorghe Suruceni/Partizan
Ventspils/Rosenborg - Alanyaspor
Kukesi/Wolfsburg - Desna Černihiv
Hibernians/Fehervar - Servette/Reims
Teuta/Granada - Locomotive Tbilisi/Dinamo Moskva
Rijeka - Aris/Kolos Kovalivka
St. Gallen - AEK Atene
Lask - Dunajska Streda/Jablonec
Shamrock Rovers/AC Milan - Bodo Glimt/Žalgiris Vilnia
Botosani/Škendija - Lokomotiv Plovdiv/Tottenham
Bala Town/Standard Liege - Vojvodina
Rostov - Maccabi Haifa/Željezničar/Kairat Almaty
Progres/Willem II - Lincoln Red Imps/Rangers
OFI Creta/Apollon Limasol - Hammarby/Lech
Bešiktaš - Borac Banja Luka/Rio Ave
Bačka Topola/FCSB - Riteriai/Slovan Liberec
Laci/Hapoel Beer-Sheva - Coleraine/Motherwell
IFK Göteborg/Koebenhavn - Piast Gliwice/Hartberg
Osijek/Basel - Anorthosis
Neftči/Galatasaray - Renova/Hajduk Split
Viktoria Plzen - Sonderjyske
CSKA Sofija/Bate Borisov - B36 Torshavn/TNS

 
Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.