248 ogledov

Na vrhu vedno višja razlika, Maribor zabil kar sedem golov

Denis Popović Profimedia
Nogometaši Celja so v 20. krogu Prve lige Telemach premagali Muro s 4:1 (2:1), Maribor pa je bil s kar 7:0 (4:0) boljši od Aluminija.

Osrednja tekma 20. kroga se je končala z visoko zmago in prepričljivo predstavo papirnatih favoritov. Celjska zasedba se je po današnji zmagi še bolj utrdila na vrhu razpredelnice, pred drugouvrščeno Olimpijo, ki je v soboto v Stožicah le remizirala proti Rogaški, ima že 12 točk prednosti.

Celjani so obetavno pričeli uvodno ligaško tekmo v spomladanskem delu. Prvo priložnost so si priigrali v četrti minuti, ko je po strelu Denisa Popovića s 14 metrov žoga zletela mimo leve vratnice. Le dve minuti kasneje so gostitelji znova zapretili, po strelu Žana Karničnika pa se je z dobro obrambo izkazal vratar Florijan Raduha.

Prekmurci so nato povedli iz svoje prve akcije na dvoboju. V 10. minuti je Italijan Filippo Tripi z globinsko podajo zaposlil Francoza Juliena Lamyja, ki je z močnim in natančnim strelom premagal nemočnega domačega vratarja Matjaža Rozmana.

Celjani so po prejetem golu potrebovali nekaj časa, da so uredili svoje vrste. Imeli so jalovo terensko premoč, prvo resno priložnost pa so si priigrali v 26. minuti. Po kotu z desne strani je bil v skoku najvišji Romun Marco Dulca, njegov strel pa je zaustavil Raduha.

Vratar Sobočanov pa je bil nemočen dve minuti kasneje. Po kotu z leve strani je Damjan Vuklišević žogo podaljšal do Rusa Egorja Pruceva, ki je iz neposredne bližine izenačil na 1:1.

Izbranci hrvaškega stratega na klopi Celja Damirja Krznarja so bili blizu gola tudi med 34. in 37. minuto. Najprej je gostujoča obramba v zadnjem trenutku zaustavila lob strel Marka Zabukovnika, v drugi obetavni domači akciji pa se je Luka Menalo izognil prepovedanemu položaju in se znašel iz oči v oči z Raduho, a je streljal mimo vrat.

Gostitelji so tik pred odhodom na veliki odmor izpeljali bliskovito akcijo, po podaji Menala je Gregor Bajde z natančnim strelom poskrbel za 2:1.

Celjani so v začetku drugega polčasa prikazali zelo učinkovito predstavo, med 51. in 55. minuto so dosegli kar dva gola. Najprej je glavni sodnik Nejc Kajtazović po igranju z roko Timoteja Brkića v kazenskem prostoru pokazal na 11-metrovko, ki jo je realiziral Popović.

Pri naslednjem celjskem zadetku je večino dela opravil slovenski reprezentant Karničnik, ki je na svoji polovici igrišča odvzel žogo Sobočanom, nato pa po 30-metrskem sprintu lepo zaposlil Menala, ki je z diagonalnim strelom povišal na 4:1.

Tekma je bila tako odločena, oba trenerja pa sta s številnimi menjavami že začela pripravljati strategijo za naslednje tekme.

Sedmica Mariborja

Mariborski nogometaši so z visoko zmago začeli spomladanski del sezone, gostje iz Kidričevega so sicer od osme minute igrali z igralcem manj. Sodnik je zaradi prekrška v kazenskem prostoru nad Hilalom Soudanijem izključil Gašperja Jovana in dosodil enajstmetrovko, ki jo je uspešno realiziral Josip Iličić.

Gledalci na drugi gol niso dolgo čakali, po lepi akciji v treh potezah, v kateri sta sodelovala Blaž Vrhovec in Iličić, je v 24. minuti svoj prvi od treh golov na tekmi dosegel Arnel Jakupović. Slednji je dosegel tudi tretji gol, po podaji Vrhovca je natančno meril z roba kazenskega prostora.

Izid prvega polčasa je postavil Soudani, in sicer po atraktivnem preigravanju, v katerem je pokazal svojo mojstrstvo. Maribor je imel v prvem delu še nekaj priložnosti, a je bil tudi s štirimi zadetki lahko zadovoljen.

Hilal Soudani | Avtor: twitter NK Maribor twitter NK Maribor

Kljub temu pa je tudi v drugem delu nadaljeval z napadi in nizal nevarne akcije in priložnosti. Toda vse 68. minute je bil neučinkovit, nato pa je mrežo vnovič zatresel Soudani. Mariborčanom se je spet odprlo, Jakupović je dosegel še tretji gol in gledalce spomnil na svoj učinkovit začetek letošnjega prvenstva, končni izid pa je v 81. minuti postavil mladi Tine Čuk.

Maribor se je z zmago na tretjem mestu lestvice prehitel Koper, drugouvrščeni Olimpiji pa se je približal na šest točk.