3389 ogledov

"Nemogoče je razumeti, kaj se je zgodilo"

ronaldo koeman Epa
Barcelona je z remijem proti Levanteju (3:3) utrpela velik udarec v boju za naslov španskega prvaka.

Barcelona je v 36. krogu elitnega španskega prvenstva igrala neodločeno z Levantejem (3:3), kar pomeni, da bo v lovu na ligaško zvezdico upala na velik spodrsljaj Atlética.

Vodilno moštvo La Lige, katerega član je Jan Oblak, ima namreč s tekmo manj eno točko prednosti pred Katalonci oziroma dve pred mestnim rivalom Real Madridom.

Atlético bo tekmo 36. kroga odigral nocoj z Real Sociedadom, galaktiki pa bodo v četrtek gostovali pri Granadi.

Sergio Leon La Liga Šport Nov kiks, Barcelona izgublja bitko za naslov

| Avtor: Epa Epa
Na srečanju Barcelone in Levanteja je vse kazalo na glado zmago Kataloncev, potem ko je v 25. minuti goste v vodstvo popeljal Lionel Messi, manj kot deseti minuti kasneje pa je prednost podvojil Pedri. Preobrat domačih se je začel z golom Gonzala Melera v 57. minuti, le dve minuti kasneje pa je izenačil José Luis Morales. V 64. minuti je Barço v vodstvo spet popeljal Ousmane Dembelé, za delitev točk pa je sedem minut pred iztekom rednega dela poskrbel Sergio León.

Trener Kataloncev Ronald Koeman je po tekmi priznal, da imajo njegovi varovanci samo še teoretične možnosti za osvojitev naslova državnega prvaka, še zlasti če se bo Real po tekmi z Granado zavihtel na drugo mesto razpredelnice.

"Naš cilj je bil zmagati vse tri tekme. Upali smo, da bodo tekmeci izgubili kakšno težko. Zdaj bo zelo težko," je bil razočaran nizozemski strateg. "Tekme trajajo 90 minut. V drugem polčasu smo veliko izgubili. Levante nam je povzročal preglavice in slabo smo se branili. Nemogoče je razumeti, kaj se je zgodilo. Težko razložim," je dodal.

"Po takšnem drugem polčasu so pomisleki razumljivi. Sprašujemo se, kaj se je zgodilo. Razočaranje je veliko. Moramo se pobrati in se osredotočiti na naslednjo sezono. Trener je vedno odgovoren. Ob polčasu smo se pogovarjali o izboljšavah v obrambi. Vodili smo z 2:0 in verjeli v končni uspeh. Nismo pričakovali remija," je priznal Koeman.