390 ogledov

Nova blamaža Reala

Willian Jose
Madridski velikan izgubil pred domačimi gledalci.

Real Madrid je v krizi. V zadnjem tednu je v zadnjih minutah dvoboja z Villarrealom zapravil dve točki, tokrat je na svojem stadionu izgubil vse tri točke. Premagal ga je soimenjak iz San Sebastiana, Real Sociedad je v gosteh slavil z 2:0.

Baski so povedli že na začetku dvoboja, ko je bil dosojen prekršek za enajstmetrovko, ki ga je zakrivil Casemiro. Natančen z bele točke je bil Willian Jose. Gostitelji so nato zagospodarili na terenu, si pripravili precej priložnosti, vendar je odlični Geronimo Rulli zaklenil svoja vrata, Real Sociedad pa je do polčasa uspel ubraniti minimalno prednost.

Gostje so lažje zadihali v 61. minuti, ko je drugi rumeni karton zaradi prekrška prejel Lucas Vázquez, v 83. minuti pa so izkoristili tudi številčno prednost. Willian Jose je poslal natančen predložek, Ruben Pardo pa je bil zanesljiv z glavo za 0:2 na stadionu Santiago Bernabeu. Domači zvezdniki so imeli sicer veliko pripomb na sojenje, dvakrat so neuspešno pri glavnem sodniku zahtevali najstrožjo kazen.

V derbiju kola je odlično branil Jan Oblak, madridski Atletico pa je iztržil remi z 1:1 na vročem gostovanju v Andaluziji pri Sevilli. Oba zadetka sta padla v prvem polčasu. Domače je v vodstvo popeljal Wissam Ben Yedder v 37. minuti, osem minut kasneje pa je izenačil njegov reprezentančni kolega Antoine Griezmann.

Remi prvih zasledovalcev je ustrezal tudi Barceloni, ki je z zadetkoma Lionela Messija in Luisa Suareza prišla do zmage z 2:1 na gostovanju pri Getafeju ter si tako zagotovila pet točk prednosti na lestvici.