281 ogledov

Oblak ostal nepremagan, Atlético zanesljivo drži vrh

Luis Suárez Atlético Getafe Reševalni pas/Twitter
V elitni španski nogometni ligi se je nadaljevalo 16. kolo.

Vodilni Atlético Madrid je na svoji zelenici pričakal Getafe in mestne tekmece ugnal (1:0) za utrditev primata na prvenstveni lestvici. Jan Oblak je vso tekmo branil domača vrata in na štirinajsti ligaški tekmi še desetič ostal brez prejetega gola.

Odločilni trenutek se je zgodil v 20. minuti, ko je Luis Suárez zabil z glavo po podaji Yannicka Carrasca. Getafe je imel v drugem polčasu pobudo, Oblak je zbral nekaj obramb, toda četa Diega Simeoneja, ki je vodil svojo 500. tekmo na klopi Atlética, je osvojila popoln izkupiček.

Madridski Real je na gostovanju pri Elcheju vpisal le točko (1:1). Gostje so povedli v 20. mniuti, ko je odbito žogo v mrežo pospravil Luka Modrić. Domači, ki so bili večino srečanja v podrejenem položaju, so izenačili z enajstmetrovko Fidela Chvesa v 52. minuti.

Granada se je v zgornji polovici utrdila s slavjem nad Valencio (2:1). Gostje so v drugem polčasu prejeli dva rdeča kartona, domači enega, zmago pa je Andaluzijcem prinesel Jorge Molina v 88. minuti. Celta Vigo je še naprej v dobri formi, tokrat je ugnala zadnjeuvrščeno Huesco (2:1).

Martin Braithwaite La Liga Šport Nov velik kiks Barcelone

V torek je Barcelona brez Lionela Messija na Camp Nouu le remizirala proti Éibarju (1:1). Sevilla je v stiku z vrhom ostala po triumfu nad Villarrealom (2:0). Cádiz in Valladolid sta si razdelila plen (0:0), Levante pa je bil v napetem obračunu boljši od Betisa (4:3).