271 ogledov

Oblak poskrbel za točko, Real zdaj tik za Atléticom

Betis Epa
Troboj v Španiji iz tedna v teden bolj tesen.

Z zmago Real Madrida v sobotnem El Clasicu in zgolj remiju 1:1 Atletico Madrida proti Betisu je troboj za naslov španskega nogometnega prvaka postal še bolj napet in tesen. Jan Oblak in soigralci imajo na vrhu razpredelnice 67 točk, Real Madrid je drugi s 66, Barcelona pa tretja s 65. Do konca je še osem krogov.

Atletico Madrid je na dveh zaporednih gostovanjih v prestolnici Andaluzije osvojil le eno točko. Prejšnji teden je izgubil s Sevillo, danes pa je kljub dobremu začetku remiziral z Betisom. Oblak je bil znova eden glavnih junakov, še zlasti pomembna je bila njegova obramba v 76. minuti, ko je zaustavil strel 20-letnega Mehičana Diega Laineza, ki je v igro vstopil le nekaj sekund pred tem.

Trener Atletica Diego Simeone je po poškodbi Luisa Suareza tokrat ostal še brez drugega glavnega aduta v napadu. Joao Felix je moral zaradi bolečin v nogi zapustiti igrišče na začetku drugega polčasa. Betis je skušal izkoristiti pomanjkljivosti gostov v napadu, vendar je bil Oblak vsakokrat na mestu. Klonil je le v 20. minuti po strelu Cristiana Tella.

Atletico Madrid je sicer povedel že v 5. minuti preko Yannicka Carrasca, najlepšo priložnost za zmago pa je imel Angel Correa v sodnikovem podaljšku drugega polčasa, vendar je vratar Betisa Claudio Bravo s skrajnimi napori preprečil žogi pot v mrežo.

Ronald Koeman Video Šport Modrić dražil Piquéja, trener Barcelone izgubil živce pred kamero Real Madrid : Barcelona El Clasico Šport Real z zmago proti Barceloni skočil na vrh lestvice

Na preostalih treh nedeljskih tekmah so se dvakrat veselili gostje, obračun med Valencio in Real Sociedadom pa se je končal z neodločenim izidom 2:2. Osasuna je presenetljivo z 2:1 premagala Villarreal, Granada pa je z enakim rezultatom slavila pri Valladolidu.

1. Atletico Madrid  30  20   7   3   52:20  67
 2. Real Madrid      30  20   6   4   53:24  66
 3. Barcelona        30  20   5   5   69:26  65
 4. Sevilla          29  18   4   7   40:21  58
 5. Real Sociedad    30  12  11   7   47:31  47
 6. Betis            30  14   5  11   40:43  47
 7. Villarreal       30  11  13   6   43:33  46
 8. Levante          30   9  11  10   37:39  38