999 ogledov

Oblak zakrivil enajstmetrovko, Barça na vrhu

Girona Oblak Girona FC Trenutek, ko je Jan Oblak zakrivil enajstmetrovko.
V nedeljo so bile na sporedu štiri tekme španske La Lige, igrala sta tudi Atlético Madrid in Barcelona.

Madridski Atlético je z Janom Oblakom gostoval v Kataloniji in proti Gironi iztržil le neodločen izid (1:1). Domači so povedli v končnici prvega polčasa, ko se je pred Oblakom sam znašel Cristhian Stuani, slovenski čuvaj mreže ga je spotaknil, dobil rumeni karton in zakrivil enajstmetrovko, ki jo je realiziral prav Stuani. Gostje so izenačili v 82. minuti, ko je po dolgi podaji v boju z Diegom Costo žogo v lastno mrežo poslal Jonás Ramalho.

Arsenal Premier League Šport Dan derbijev ponudil dramo in epske trenutke

Barcelona je pred svojimi navijači gostila letos skromni Villarreal in prišla do popolnega izkupička (2:0). V 36. minuti je z glavo zadel Gerard Piqué, zmago je v 87. minuti potrdil Carles Aleña po lepi asistenci Lea Messija.

Pique Barca villarreal | Avtor: Epa Epa

Mitja Lotrič Mura NKC Prva liga TS Šport Lotrič pokopal svoje, preobrat v Velenju

Barcelona se je z zmago povzpela tudi na vrh lestvice, saj je doslej vodilna Sevilla le remizirala pri Alavésu (1:1) in padla na drugo mesto. Baski so povedli z golom Jonyja ob koncu prvega polčasa, Andaluzijci pa so izenačili z zadetkom Wissama ben Yedderja v 78. minuti.

Real Betis se je s slavjem nad Real Sociedadom (1:0) povzpel v sredino lestvice. Za tri točke Seviljčanov je v 33. minuti zabil Junior Firpo.