848 ogledov

Dan derbijev ponudil dramo in epske trenutke

Origi Liverpool Everton Epa Trenutek, ki je odločil Merseyside derbi.
V najmočnejši angleški nogometni ligi so bili v nedeljo na sporedu trije lokalni derbiji.

Liverpool je po šokantnem scenariju premagal Everton (1:0) in ostal za petami vodilnemu Manchester Cityju. Po enakovredni igri v prvem polčasu ni bilo golov, enako po večjem delu drugega. V 84. minuti je Jürgen Klopp na igrišče poslal Divocka Origija in ta je sprva zapravil zares izjemno priložnost, v šesti minuti sodnikovega dodatka pa izkoristil katastrofalno napako vratarja Jordana Pickforda. Angleški reprezentančni čuvaj mreže je žogo, ki bi letela čez okvir, nespretno obdržal v polju in omogočil delirij na stadionu Anfield.

Oblak Girona Atletico La Liga Šport Oblak zakrivil enajstmetrovko, Barça na vrhu

Še bolj razgiban je bil severnolondonski derbi med Arsenalom in Tottenhamom. Topničarji so slavili v velikem slogu (4:2), čeprav so ob polčasu zaostajali, in na lestvici prehiteli sosede.

Arsenal | Avtor: Epa Epa

Arsenal je v prvih minutah dominiral in Pierre-Emerick Aubameyang je domače z bele točke popeljal v vodstvo. Sredi prvega polčasa je Tottenham v nasprotju s tokom igre preobrnil izid. Najprej se je po prostem strelu v gneči pred vrati najbolje znašel Eric Dier, nato pa sporno dosojeno enajstmetrovko izkoristil Harry Kane. V drugem delu je igral le Arsenal. V 56. minuti je Aubameyang s prekrasnim strelom izenačil, v 75. minuti je za vodstvo zadel Alexandre Lacazette, piko na i je nekaj trenutkov kasneje postavil Lucas Torreira. Ostroge so srečanje, polno ostrih dvobojev in provokacij, zaključile brez izključenega Jana Vertonghena.

Mitja Lotrič Mura NKC Prva liga TS Šport Lotrič pokopal svoje, preobrat v Velenju

V obračunu sosedov iz zahodnega Londona je Chelsea doma premagal zadnjeuvrščeni Fulham (2:0) in se povzpel na tretje mesto. Zadela sta Pedro v prvem in Ruben Loftus-Cheek v drugem polčasu.

Pedro Chelsea | Avtor: Epa Epa