269 ogledov

Olimpija dobila tekmeca za preboj v Evropsko ligo

NK Olimpija Ljubljana Profimedia
Olimpija v zadnjem krogu kvalifikacij evropske lige s Qarabagom.

Slovenski nogometni prvak Olimpija je dobil tekmeca za zadnji, 4. krog kvalifikacij evropske lige. To bo azerbajdžanski Qarabag, ki je na dveh tekmah 3. kroga s skupnim izidom 4:2 izločil HJK Helsinke.

Azerbajdžanci so prvo tekmo na domačem igrišču dobili z 2:1, tokrat pa so Finci povedli v 10. minuti prek Santerija Hostikke, izenačil pa je Toral Bajramov z bele pike v sodniškem dodatku prvega polčasa.

Že od 16. minute so sicer Finci igrali z igralcem manj po izključitvi Kevina Kouassivi-Benissana, številčno prednost pa so gostje še enkrat izkoristili v drugem polčasu, ko je v 56. minuti zadel Yassine Benzia.

Zmagovalec obračuna med Olimpijo in Qarabagom - prva tekma bo 24., povratna pa 31. avgusta - bo igral v skupinskem delu evropske lige, poraženec pa v skupinskem delu konferenčne lige.

Tako ljubljanska kot azerbajdžanska ekipa sta po Transfermarktu vredni približno 12 milijonov evrov.