Šport > Nogomet
141 ogledov

Ples kroglic dal tekmece Maribora, Olimpije in Mure

Liga Evropa žreb Twitter
Na sedežu Evropske nogometne zveze (Uefa) v Nyonu so izžrebali pare prvega kroga kvalifikacij za Ligo Evropa.

Slovenski podprvak Maribor se bo meril z zmagovalcem med severnoirskim Colerainom in La Fiorito iz San Marina, tretjeuvrščena Olimpija z islandskim Vikungurjem iz Reykjavika, pokalni prvak Mura pa z estonsko ekipo Nõmme Kalju. 

Tekme bodo predvidoma 27. avgusta.

NK Celje Žreb Šport Celjani spoznali drugo oviro na poti do raja

V Mariboru so z žrebom zagotovo zadovoljni, saj ne severnoirski ne sanmarinski predstavnik ne bi smela povzročati preglavic klubu, ki je v Evropi prišel celo do izločilnih bojev v Ligi Evropa in igral v Ligi prvakov.

Tekma med Olimpijo in Víkingurjem bo na nevtralnem igrišču, kot so zapisali v ljubljanskem klubu. Víkingur kakšnih posebnih uspehov v evropskih tekmovanjih nima, je pa v sezoni 2015/16 že igral proti Kopru in izpadel v prvem kvalifikacijskem krogu s skupnim izidom 2:3.

V vlogi favorita bi morala biti tudi Mura proti Nõmmeju Kaljuju, ki sicer še nikoli ni izpadel iz elitne estonske lige, a velikih uspehov nima.

Antonio Conte Samir Handanović Inter Liga Evropa Šport "Farmacevti" nad Handanovića, Danci lovijo presenečenje

Sicer pa se bo Žalgiris Klemena Bolhe v prvem krogu meril z estonskim Paidejem Linnameeskondom, Dinamo Minsk Mihe Goropevška bo igral proti poljskemu Piastu Gliwice, RFS Riga Žige Lipuščka pa bo gostoval pri beograjskem Partizanu.

Že v nedeljo pa so izžrebali pare predkvalifikacij za Ligo Evropa.

Pari 1. kroga kvalifikacij Lige Evropa:

Maribor - Corelaine/La Fiorita
Riteriai - Derry City
Zrinjski - Differdange
Rosenborg - Breidablik
Hammarby - Puskas Akademia
Ventspils - Dinamo-Auto Tiraspol
Aarhus - Honka Espoo
The New Saints - Žilina
Nefči - Škupi
Nomme Kalju - Mura
Apollon Limassol - Saburtalo
Partizan - RFS
FCSB - Širak
Olimpija Ljubljana - Vikungur Reykjavik
Žalgiris - Paide Linnameeskond
Valetta - Bala Town
Abderdeen - Runavik/Barry Town United
Malmö - Cracovia Krakov
Šahtjor Soligorsk - Sfintul Gheorghe Suruceni
Shamrock Rovers - Ilves Tampere
Vadus - Hibernian
Kesla - Laci
Bodo/Glimt - Kauno Žalgiris
Maccabi Haifa - Željezničar
Lech Poznanj - Valmiera
Progres Niederkorn - Engordany/Zeta
St. Joseph's/B36 Torshavn - Levadia Tallinn
Honved - Inter Turku
Lincoln Red Imps/Priština - Union Titus Petange
Motherwell - Glentoran/HB Torshavn
Kukesi - Slavia Sofija
Dinamo Minsk - Piast Gliwice
Hafnarfjördur - Dunajska Streda
Servette - Ružomberok
Hapoel Beer-Sheva - Dinamo Batumi
Fehervar - Bohemian
Alaškert - Renova
Ordabasi Šimkent - Botosani
CSKA Sofija - Sirens
Petroclub-Hincesti - Bačka Topola
Teuta - Beitar Jeruzalem
Sumgayit City - Škendija
Borac Banja Luka - Sutjeska
Kairat Alamty - Noah
Santa Coloma/Iskra Danilovgrad - Lokomotiv Plovdiv
Lokomotive Tbilisi - Universitatea Craiova
Tre Penne/Gjilani - Apoel

Pari predkvalifikacij Lige Evropa:

Tre Penne - Gjilani
Lincoln Red Imps - Priština
Santa Coloma - Iskra Danilovgrad
Engordany - Zeta
Glentoran - Torshavn
St. Joseph's - B36 Torshavn
Coleraine - La Fiorita 1967
NSI Runavik - Barry Town United

 
Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.