455 ogledov

Po sredinem šoku favoriti tokrat prepričljivejši

NK Maribor Twitter/NK Maribor
Maribor in Mura kot zadnja prvoligaša v osmino finala pokala

V nogometnem pokalu Pivovarna Union sta si napredovanje v osmino finala zagotovili zasedbi Maribora in Mure. Vijoličasti so v gosteh s 3:1 premagali Primorje, medtem ko so bili črno-beli prav tako v gosteh z 2:0 boljši od Šenčurja. Že v sredo so si med prvoligaši osmino finala zagotovili nogometaši Olimpije, Rogaške, Kopra in Radomelj, medtem ko sta morala premoč drugoligašema priznati zasedbi Domžal in Celja.

NK Olimpija - Valmiera FC Pokal Slovenije Šport Olimpija in Koper naprej, konec za Celje in Domžale

Danes sta bila na vrsti še zadnja prvoligaša. Maribor je že v prvih 50 minutah postavil temelje k zmagi v Ajdovščini. Prvi zadetek si je tretjeuvrščena zasedba 2. SNL zabila sama, ko je lastno mrežo v 22. minuti zatresel Haris Dedič. Marko Kolar je vodstvo gostov podvojil v 30. minuti, v peti minuti nadaljevanja pa je bil natančen še Marin Laušić. Častni zadetek za domače je v 93. minuti dosegel Žan Bešir.

Pri tretjeligašu (zahod) Eltronu Šenčurju pa je gostovala Mura in zmagala z 2:0. Oba gola so Prekmurci dosegli ob koncu polčasov. Prvega je v 45. minuti dosegel Borna Proleta, pet minut pred koncem dvoboja pa je zadel še mladi Luka Turudija.

NK Rogaška PLT Blamaža Šport Šok: Slovenski prvoligaš že slavil zmago, a se nato moral vrniti na igrišče

Preostalih sedem parov 3. kroga pokala bo na vrsti v soboto in nedeljo.