73 ogledov

Poker Ronalda, v polno tudi Bale

Cristiano Ronaldo EPA
Madridski Real je na domači zelenici kar s 7:1 odpravil Celto Vigo. S štirimi zadetki je blestel Cristiano Ronaldo.

Madridski Real je prišol do visoke zmage, čeprav večino prvega polčasa ni kazalo na takšen razplet. Gostje iz Viga bi lahko celo povedli, a je Iaga Aspasa najprej zaustavila vratnico, nato pa mu je strel ubranil še Keylor Navas. Šele v zaključku prvega dela je nato po podaji iz kota za vodstvo domačih z nebeškim skokom poskrbel Pepe.

Nato pa je sledil šov Cristiana Ronalda. Ta je najprej z močnim udarcem z daljave prenagal gostujočega čuvaja, nato pa po prostem strelu poskrbel že za 3:0. Kasneje je zatresel še okvir vrat, na drugi strani pa je v 63. minuti po protinapadu za 3:1 poskrbel Aspas.

A to je le ujezilo tokrat razpoložene nogometaše Reala. Ronaldo se je do 75. minute še dvakrat vpisal med strelce, prvič je po lepi akciji zadel iz bližine, drugič pa je zadel z glavo. V naslednjih petih minutah sta zadela še Jese in Gareth Bale. Valižan, ki se je vrnil po poškodbi, je streljal z roba kazenskega prostora in z diagonalnim strelom zadel za končnih 7:1.