763 ogledov

Pričakovali dramo, dobili antiklimatičen "déjà vu"

RB Leipzig Bayern München Epa
V nemški Bundesligi je najbrž že padla odločitev o naslovu prvaka.

V 27. kolu nemškega prvenstva sta se pomerila najvišje uvrščeni ekipi. RB Leipzig je na domačem igrišču moral priznati premoč münchenskemu Bayernu (0:1), po ključni zmagi pa imajo Bavarci zdaj sedem točk naskoka pred zasledovalci, do konca pa je zgolj še sedem tekem.

Edini zadetek na srečanju je po podaji Thomasa Müllerja v 38. minuti dosegel Leon Goretzka. V nadaljevanju so domači, za katere Kevin Kampl zaradi rumenih kartonov ni igral, iskali izenačenje, a so bili precej jalovi.

Bayern, ki lovi deveti zaporedni naslov, je tako preživel najtežji preizkus tudi brez prvega strelca lige Roberta Lewandowskega, ki se je poškodoval ob igranju za Poljsko.

Neymar Tiago Djaló Video Šport Nova neumnost Neymarja, provinca grozi Parizu

Odigran je bil še en pomemben obračun v boju za Ligo prvakov. Frankfurtski Eintracht je v gosteh ugnal Borussio Dortmund (1:2). Odločilni zadetek na Westfalenstadionu je padel v 87. minuti, po asistenci Filipa Kostića je zadel André Silva.

Eintracht si je na čertem mestu priigral velikih sedem točk naskoka pred tokratnimi tekmeci in leverkusenskim Bayerjem, slednji je ugnal odpisani Schalke (2:1). Na mestih za Ligo prvakov se je po zmagi nad Kölnom (1:0) utrdil Wolfsburg.