18 ogledov

Rdeči karton Brečka ob porazu

Hamit Altintop Mišo Brečko Miso Brecko Žurnal24 main
Bayern München je pred začetkom tekmovanja v Ligi prvakov potrdil, da z njim v Evropi, kaj šele v Nemčiji, letos ne bo šale. Bavarci so na domačem izgrišču Freiburgu zabili sedem golov. Leverkusen je na prvi tekmi petega kola v gosteh s kar 4:1 ugnal Augsburg in se utrdil blizu vrha lestvice. Köln je doma proti Nürnbergu doživel nov poraz.

Köln je po reprezentančnem premoru v 5. kolu Bundeslige proti Nürnbergu doživel že tretji poraz. Kozlički so po novem neuspehu padli na neugodno 15. mesto. Junak srečanja je bil Timmy Simons, ki je zabil oba zadetka za zmago Nürnberga. Simons je bil tako v 31. kot 36. minuti natančen iz najstrožje kazni. Kölnu je nekaj upanja v 39. minuti vlil Adil Chihi, a je bilo to tudi vse, kar so pokazali domači nogometaši. Za nameček si je slovenski reprezentant Mišo Brečko v 75. minuti zaradi grobega prekrška prislužil rdeči karton in predčasno pot pod prho. Njegovi soigralci so kljub igralcu manj poskušali priti do izenačenja, vendar njihovi napadi niso obrodili sadov. Od prve do zadnje minute je vrata Nürnberga napadal tudi Milivoje Novaković, toda brez učinka.

10 tisoč evrov zaradi urina in fekalij

Köln je že pred srečajem prejel kazen v višini deset tisoč evrov zaradi svojih navijačev, ki so pred tedni na tekmi s Schalkejem, ki so jo kozlički izgubili z 1:5, v navijače nasprotne ekipe metali kozarce z urinom in fekalijami. Klub je kazen sprejel, je pojasnila nemška nogometna zveza.

Bayer
iz Leverkusna bo po odličnih igrah v prejšnji sezoni, ko je v Bundesligi osvojil naslov podprvaka, tudi v letošnji očitno v igri za najvišja mesta. Lekarnarji so odlično formo potrdili v 5. kolu, ko so na gostovanju pri Augsburgu slavili s kar 4:1 in se s tekmo več zavihteli na prvo mesto na lestvici. Tekmo so sicer bolje začeli domači, ki so povedli že v peti minuti. Že minuto kasneje je s svojim prvim zadetkom na srečanju izenačil Sidney Sam. Na sredini prvega polčasa v 23. minuti je Stefan Kießssing Bayer popeljal v vodstvo in tudi postavil izid prvega polčasa. Gostje iz Leverkusna so v drugem polčasu še dvakrat (Sam in Derdiyok) zatresli domačo mrežo in potrdili zmago.

Bundesliga, 5. kolo:

Augsburg : Bayer Leverkusen 1:4 (1:2)
Hosogai (5); Sam (6, 72), Kiessling (23), Derdiyok (79)

Borussia Dortmund : Hertha Berlin 1:2 (0:0)
Lewandowski (88); Raffael (50), Niemeyer (81)

Bayern München : Freiburg 7:0 (3:0)
Gómez (8, 52, 55, 71/11-m), Ribery (26, 40), Petersen (90)

Mainz : Hoffenheim 0:4 (0:2)
Firmino (16), Babel (45/11-m, 74), Noveski (85/a.g.)

Stuttgart
: Hannover 3:0 (1:0)
Okazaki (9), Kuzmanović (79), Tasci (86)

Borussia Mönchengladbach : Kaiserslautern 1:0 (0:0)
Arango (58)

Werder Bremen : Hamburger SV 2:0 (0:0)
Pizarro (52, 78)

Köln : Nürnberg 1:2 (1:2)
Chihi (39); Simons (31/11-m, 36/11-m)
RK: Brečko (Köln/75); Pekhart (Nürnberg/42)
Milivoje Novaković je odigral celotno srečanje, Mišo Brečko (oba Köln) pa je bil na igrišču do 75. minute, ko je dobil rdeči karton.

Wolfsburg : Schalke 2:1 (1:1)