Real z nekaj sreče do tesne zmage

(Rayo Vallecano - Real Madrid)
1/10
Reuters
Real Madrid je v 12. kolu španske Primere División premagal Rayo Vallecano (3:2). Galaktiki so na začetku drugega polčasa vodili že s 3:0, na koncu pa po dveh uspešno izvedenih 11-metrovkah domače ekipe iztržili tesno zmago.

Rayo Vallecano je nagnal strah v kosti madridskega Reala, ko je po zaostanku z 0:3 v dveh minutah znižal na 2:3, vendar je beli balet vodstvo uspel zadržati do konca.

Dolgo je kazalo, da se gostje na avtopilotu bližajo novi prepričljivi zmagi v domačem prvenstvu. V tretji minuti tekme je prvič zadel Cristiano Ronaldo, ki je sprejel podajo Luke Modrića in natančno meril v spodnji daljši kot.

S tretjim zadetkom v enem tednu se je ponovno izkazal Karim Benzema, ki mu je asistriral Gareth Bale. Valižan je potegnil po desni strani in z natančnim predložkom v sredino priigral veliko priložnost, ki jo je Francoz z glavo pretvoril v zadetek.

Bale asistiral še Ronaldu

Galaktiki so na odmor odšli z dvema goloma prednosti, takoj na začetku drugega polčasa pa je bil ponovno na delu Bale, ki si je na desni strani izboril žogo, prodrl v sredino in podal do Ronalda, ki je povišal na visokih 3:0.

Nato so na svoj račun prišli domači nogometaši. V 52. minuti je po prekršku Danija Carvajala v kazenskem prostoru Reala padel Jonathan Viera, ki je nato uspešno izvedel 11-metrovko. Le dve minuti kasneje je po strelu Joaquina Larriveyja, ki je zatresel prečko, Marcelo storil prekršek nad Falquejem in sodnik je ponovno pokazal na belo točko. Viera je tudi v drugo zadel v polno in Rayu se je kar naenkrat ponudila priložnost, da pripravi prvovrstno senzacijo.

Domači so poskušali na vsak nači priti do presenečenja. Poskus Buena je López odbil čez gol, deset minut pred koncem pa je Saul s strelom izven ravnotežja žogo poslal mimo vrat. Vratar Raya je ubranil še dva poskusa Ronalda in ostalo je pri končnih 3:2.