1441 ogledov

Šeško še na tretji tekmi zapored v polno, Bayer ugnal Bayern

Benjamin Šeško Profimedia
Slovenski napadalec je popeljal Leipzig v vodstvo, a to ni zadoščalo.

Slovenski reprezentančni napadalec Benjamin Šeško igra v odlični formi, še na tretji zaporedni tekmi nemškega prvenstva se je namreč vpisal med strelce. Tokrat je zadel za vodstvo Red Bull Leipziga z 2:1 na gostovanju pri Augsburgu, a se je dvoboj končal z remijem 2:2.

Domači so sicer povedli v 35. minuti z zadetkom Phillipa Tietza, vendar je bil izid poravnan že čez štiri minute, ko je mrežo tekmecev zatresel najboljši strelec Leipziga Loïs Openda. To je bil njegov 15. zadetek v sezoni.

V 52. minuti je španski reprezentant Dani Olmo nekoliko z desne strani poslal predložek v šestnajsterec domačih, kjer je najvišje skočil Šeško in poslal žogo v desni zgornji vratarjev kot. To je bil Slovenčev šesti ligaški gol, že tretji v spomladanskem delu prvenstva. Po krajšem zimskem premoru je Šeško sicer član prve enajsterice, prej je večino tekem začenjal na klopi.

Vodstvo gostov pa prav tako ni dolgo zdržalo. Po polprotinapadu je končni izid v 60. minuti postavil Ermedin Demirović.

Openda je v končnici tekme izgubil dvoboj z domačim vratarjem Finnom Dahmenom in zapravil enajstmetrovko za zmago.

Šeško, ki je na tekmi zatresel tudi okvir nasprotnikovih vrat, a bil pred tem v prepovedanem položaju, je igro zapustil v 72. minuti. Kevin Kampl je odigral pet minut manj.

Benjamin Šeško | Avtor: Profimedia Profimedia

Leverkusen do pomembnih treh točk

Nogometaši Bayerja Leverkusna so v derbiju vodilnih ekip nemške bundeslige ugnali velikana Bayern München kar s 3:0 (1:0) in prednost na lestvici povišali na pet točk. Bayer v enaindvajsetih tekmah sezone še vedno ne pozna poraza.

Nemški navijači se sprašujejo, ali je Bayer tisti, ki bo serijske prvake z Bavarske zrinil s prestola. Zmaga s 3:0 v velikem derbiju je nova potrditev, da so nogometaši nekdaj tovarniške ekipe iz Leverkusna zelo blizu svojemu cilju.

Da navijači resno verjamejo, da se bo končala 11-letna bavarska vladavina, priča tudi podatek o vstopnicah, saj iz Leverkusna prihaja podatek, da bi jih glede na povpraševanje za to tekmo lahko prodali 180.000.

Ekipi sta postregli z zelo všečnim nogometom. Za veselje domačih navijačev pa je v 18. minuti poskrbel Hrvat Josip Stanišič, nogometaš ki ga je Bayern posodil Bayerju.

Zmago sta za ekipo pod taktirko Xabija Alonsa potrdila Španec Alejandro Grimaldo (50.), globoko v sodnikovem podaljšku pa je zadel še Nizozemec Jeremie Frimpong, ki je izkoristil dejstvo, da je v napd krenil tudi vratar gostov Manuel Neuer.

Harry Kane, Joshua Kimmich in soigralci so bilki na derbiju sila nemočni, tokrat pa so prvič po 21 tekmah izgubili derbi nemškega prvenstva na katerem sta se pomerili prvouvrščeni ekipi na lestvici. V samem uvodu je imel več od igre sicer Bayern, po 15 minutah pa so pobudo prevzeli domači in vratar Neuer je imel kar nekaj dela, da razlika ni bila še večja, v 88. minuti ga je po strelu Frimponga rešila vratnica.

Edino pravo priložnost prvega dela za Bayern je v 43. minuti zapravil Leroy Sane. V drugem delu je imel Bayern po zaostanku z 0:2 kar precej pobude na sredini igrišča, pravih priložnosti pa praktično ne.

1. Bayer Leverkusen         21  18  4  0  55:14  55
 2. Bayern München           21  16  2  3  59:22  50
 3. Stuttgart                20  13  1  6  46:26  40
 4. Borussia Dortmund        21  11  7  3  43:26  40
 5. Leipzig                  21  11  4  6  46:28  37
 6. Eintracht Frankfurt      21   8  8  5  31:25  32
 7. Freiburg                 21   8  4  9  26:37  28
 8. Heidenheim               21   7  6  8  30:36  27