333 ogledov

Šeško zatresel mrežo še na peti tekmi zapored

Benjamin Šeško Profimedia
Slovenski reprezentančni napadalec je še enkrat potrdil odlično formo.

Nogometaši Leipziga so v prvi tekmi 32. kroga nemške lige igrali 1:1 s Hoffenheimom. Edini gol za saško ekipo je v 36. minuti dosegel slovenski zvezdnik Benjamin Šeško.

Pri Leipzigu ne morejo biti zadovoljni z razpletom tekme. Izgubili so zmago in dve točki prav ob koncu, saj je za domače Andrej Kramarić izenačil v 90. minuti. Pred tem so gostje od 72. minute igrali le z desetimi nogometaši, saj je Xavi Simons dobil drugi rumeni karton.

Šeško je v prvem polčasu poskrbel za prvi in nazadnje tudi edini gol Leipziga, dosegel je svojega 12. v sezoni bundeslige, že petega na zadnjih petih tekmah. Po natančni podaji Davida Rauma je zadel z glavo.

V soboto bo derbi kroga med tretjim Stuttgartom in drugim Bayernom, novi prvak Bayer Leverkusen, ki bo skušal še podaljšati rekordni niz neporaženosti, pa bo v nedeljo gostoval pri Eintrachtu.

1. Bayer Leverkusen         31  25  6   0  77:22  81
 2. Bayern München           31  22  3   6  89:38  69
 3. Stuttgart                31  20  4   7  70:38  64
 4. Leipzig                  32  19  6   7  74:36  63
 5. Borussia Dortmund        31  16  9   6  59:39  57
 6. Eintracht Frankfurt      31  11 12   8  47:42  45
 9. Hoffenheim               32  11  7  14  56:64  40
 7. Freiburg                 31  11  7  13  43:55  40