3660 ogledov

Šeško v polno ob zmagi Rdečih bikov

Benjamin Šeško Epa
Slovenski reprezentančni napadalec je potrdil zmago Red Bull Leipziga.

Red Bull Leipzig je v 29. krogu nemškega prvenstva gostil Wolfsburg, z zmago z 2:0 pa se je obdržal na četrtem mestu lestvice, ki še vodi v ligo prvakov. Rdeči biki imajo tako kot peta Borussia iz Dortmunda, ta je slavila z 2:1 v Mönchengladbachu, zdaj 56 osvojenih točk. K novim trem je svoj delež prispeval tudi slovenski reprezentančni napadalec Benjamin Šeško.

Gostitelji so sicer povedli že v 12. minuti tekme, ko si je malce zunaj šestnajsterca dovolj prostora za strel priboril Španec Dani Olmo in z natančnim strelom zatresel mrežo.

Tudi gostje so imeli v nadaljevanju tekme nekaj priložnosti, a pravega upanja na presenečenje je bilo konec v 68. minuti. Takrat je Šeško na svoji polovici prišel do okroglega usnja, podal do Xavija Simonsa, ki je nekaj časa vlekel žogo, nato pa reagiral na gesto Slovenca, ki je nakazal kam si želi žogo. Napadalec jo je sprejel na robu kazenskega prostora gostov, nato pa nameril in zadel za 2:0. To je bil njegov deveti ligaški zadetek v tej sezoni, skupno pa 13. v vseh tekmovanjih.

Benjamin Šeško | Avtor: Epa Epa

Sedem minut kasneje je bil zamenjan, ob koncu tekme pa je zmago Leipziga potrdil še Loïs Openda.

V boju za vrh razpredelnice vsi čakajo nedeljo, ko bo Leverkusen doma gostil Werder Bremen in lahko pet krogov pred koncem potrdi prvi naslov v zgodovini kluba. Lekarnarji imajo 13 točk prednosti pred serijskim prvakom Bayernom, ki je doma tokrat z 2:0 ugnal Köln. V primeru poraza bi bili Bavarci že odpisani.

A Bayern je vsaj danes opravil svojo nalogo in Köln spet potisnil v boj za obstanek. Zadela sta Raphael Guerreiro (65.) in Thomas Müller v sodnikovem podaljšku. Generalka pred povratno tekmo četrtfinala lige prvakov z Arsenalom je sicer uspela, a Bavarce skrbi poškodba Kingsleyja Comana iz 50. minute.

Na povratni tekmi ga ne bo. In trener Thomas Tuchel bo imel vrsto težav, da uredi napadalno vrsto. Manjka namreč tudi Serge Gnabry, ki se je poškodoval v sredo v Londonu. Verjetno do tekme ne bo nared niti Leroy Sane. Danes je manjkal tudi lažje poškodovani vratar Manuel Neuer.

Stuttgart je v večernem obračunu ugnal Eintracht Frankfurt s 3:0. (3:0). Bolj kot zmaga pa je na tekmi odmeval gol Gvinejca Serhouja Guirassyja, ki je v 11. minuti zadel za 1:0. S tem je dosegel že 25. gol v sezoni za klubski rekord. Za en gol je izboljšal dosežek prejšnjega rekorderja Maria Gomeza iz sezone 2008/09.

Že v prvem delu sta za Stuttgart zadela tudi Deniz Undav (17.) in Jamie Leweling (37.).

1. Bayer Leverkusen         28  24  4   0  69:19  76
 2. Bayern München           29  20  3   6  82:36  63
 3. Stuttgart                29  20  3   6  67:34  63
 4. Leipzig                  29  17  5   7  67:33  56
 5. Borussia Dortmund        29  16  8   5  57:34  56
 6. Eintracht Frankfurt      28  10 12   6  43:36  42
 7. Augsburg                 29  10  9  10  47:45  39
 8. Hoffenheim               29  10  6  13  49:57  36