270 ogledov

Šeško zatresel mrežo slovitega Bayerna

Benjamin Šeško Profimedia
Mladi slovenski napadalec je zatresel mrežo tudi slovitemu Bayernu.

Dvajsetletni slovenski reprezentant Benjamin Šeško je dosegel še svoj sedmi ligaški zadetek za Red Bull Leipzig v tej sezoni. Radečan je bil uspešen na gostovanju proti slovitem Bayernu. V 70. minuti je prišel do strela sredi kazenskega prostora domačih, meril v svojo levo, a je njegov strel preusmeril Leon Goretzka, žoga pa se je mino vratarja Manuela Neuerja, ki je stal na napačni nogi, skotalila v mrežo za takratnih 1:1.

Slovenec je imel pred tem že dve izjemni priložnosti, a se je obakrat izkazal Neuer, zlasti ob napadalčevem prvem poizkusu, ko je stekel skozi o brambo gostiteljev, prišel pred domačega čuvaja mreže, slednji pa je v skoku iztegnil levo roko in zaustavil žogo.

Benjamin Šeško | Avtor: Profimedia Profimedia

Dolgo je nato kazalo na remi, a je na začetku sodnikovega dodatka do voleja v šestnajstercu gostov prišel Harry Kane in okroglo usnje poslal v dolgi kot za končnih 2:1. Anglež je sicer zadel tudi v 56. minuti.

V prvem polčasu je Bayern sicer prevladoval, v drugem pa si je precej priložnosti pripravil tudi Leipzig.

Bayern za vodilnim Bayerjem iz Leverkusna zaostaja za osem točk.

1. Bayer Leverkusen         23  20  4   0  59:16  61
 2. Bayern München           23  17  2   4  63:26  53
 3. Stuttgart                23  15  2   6  52:29  47
 4. Borussia Dortmund        22  11  8   3  44:27  41
 5. Leipzig                  23  12  4   7  49:30  40
 6. Eintracht Frankfurt      22   8  9   5  34:28  33
 7. Werder Bremen            23   8  6   9  32:35  30
 8. Freiburg                 22   8  5   9  29:40  29