18 ogledov

Slovenija bo EP gledala le po televiziji

italija slovenija prandelli
1/5
Slovenska nogometna reprezentanca že pred zadnjim kolom kvalifikacij ne more več do dodatnih kvalifikacij za Euro 2012. Ostali tekmi se namreč nista razpletli po njenih željah. Srbija in Italija sta remizirali, Estonija pa je premagala Severno Irsko. V torek Kekovi izbranci gostijo Srbijo v Ljudskem vrtu.

Kvalifikacije za nogometno evropsko prvenstvo, ki bo leta 2012 na Poljskem in v Ukrajini, se bližajo koncu. Čeprav slovenska reprezentanca danes ni igrala nobene tekme - njen zadnji obračun kvalifikacij bo v torek v Mariboru proti Srbiji -, pa je z zanimanjem spremljala tekmi skupine C med Srbijo in Italijo ter Severno Irsko in Estonijo.

Vendar pa do tako želenih porazov Srbije in Estonije ni prišlo. Na Euro 2012 že kvalificirani Italijani so namreč v Beogradu iztržili zgolj remi z 1:1. Da je mera polna, pa so sijajni Estonci z 2:1 slavili na Severnem Irskem, kjer bi moral biti za Slovence ugoden scenarij ravno obraten. Na začetku tekem je kazalo mnogo bolj spodbudno. Italijani so povedli že v prvi minuti, a je Srbija izenačila že pred odmorom. Severna Irska pa je kar 55 minut uspešno branila svoje vodstvo, nato pa je na sceno stopil najboljši estonski igralec, nekdanji nogometaš Nafte in Kopra, Konstantin Vassiljev, ki je v sedmih minutah zabil najprej z enajstmetrovke, nato pa še iz igre. Italija na prvem mestu vodi s 23 točkami, Estonija je druga s 16 točkami, Srbija tretja s 15 in Slovenija na četrtem mestu z 11 točkami.

Peterica že na EP

Vozovnico za Ukrajino in Poljsko ob gostiteljicah zagotovilo že pet reprezentanc - Španija, Nemčija, Nizozemska, Italija in Anglija. Čeprav je slednja remizirala v Podgorici s Črnogorci in je napadalec Wayne Rooney igrišče moral zapustiti predčasno z rdečim kartonom, si je angleška izbrana vrsta vendarle priborila prvo mesto in neposredno vozovnico na EP.

Od kandidatk za Euro 2012 so nocoj poleg Slovenije odpadle še Romunija, Švica, Norveška, Slovaška, Madžarska in Severna Irska. Rusi, ki so premagali Slovaško, so praktično že na EP, ker igrajo še doma z nogometni eksoti Andoro. Tudi Grki, ki so premagali Hrvaško, potrebujejo le še točko. V torek se bodo udarili z Gruzijo.