Šport > Nogomet
314 ogledov

Slovenija, Portugalska in Anglija 100-odstotni

Cristiano Ronaldo Profimedia
Slovenija v skupini H, Anglija v skupini C ter Portugalska v skupini J imajo 100-odstotni izkupiček po uvodnih dveh nogometnih kvalifikacijskih tekmah za nastop na evropskem prvenstvu v Nemčiji 2024.

Slovenija je najbolje odprla kvalifikacijske boje v skupini H. Po četrtkovi zmagi v oddaljenem Kazahstanu z 2:1 na današnji tekmi v Stožicah v drugem polčasu strla odpor San Marina. Povedla je v 56. minuti prek Benjamina Šeška, štiri minute kasneje pa je avtogol dosegel Roberto Di Maio.

nogomet Slovenija - San Marino Cilj dosežen Šport Kek okrcal igralce: "S tem nisem zadovoljen" nogomet Slovenija - San Marino Euro 2024 Šport Po jalovi premoči se je Slovencem nasmehnila sreča

Severna Irska je na Windsor Parku v Belfastu ostala praznih rok, medtem ko je Danski spodrsnilo v Kazahstanu. Ircem so nogometno mero vzeli Finci, ki so zmagali z 1:0, edini gol na tekmi pa je dosegel Benjamin Kallman v 28. minuti.

V oddaljeni Astani je prvem polčasu kazalo na zanesljivo zmago Dancev, potem ko je dvakrat zadel 20-letni Rasmus Hojlund (21., 36.). V drugem polčasu so Kazahstanci uprizorili prvovrsten preobrat. Prek Baktijorja Zajnudinova so v 73. minuti znižali na 1:2, nato pa prek Askata Tagibergena (86.) in Abata Ajmbetrova (89.) na kolena položili favorizirane Dance.

Kazahstan - Danska Šok za favorita Šport Prvovrstna senzacija v slovenski skupini

Anglija je v skupini C po odmevni četrtkovi zmagi nad Italijo v Neaplju danes na Webleyju premagala Ukrajino z 2:0. Izbranci Garetha Southgata so oba gola dosegli v končnici prvega polčasa, najprej je zadel Harry Kane v 37., nato pa Bukayo Saka v 40. minuti. Kane je že pred dnevi na Apeninskem polotoku dosegel 54. gol in na lestvici prehitel Wayna Rooneyja, danes pa je še povečal svojo bero reprezentančnih zadetkov.

Na drugi tekmi so azzurri na Malti slavili z 2:0. Oba gola sta padla v prvem polčasu, zadela sta Mateo Retegui (15.) in Matteo Pessina (27.).

Na današnji uvodni tekmi v skupini J je Islandija odpihnila Lihtenštajn s 7:0. Aron Gunnarsson je v Vaduzu dosegel "hat-trick", po en gol so prispevali David Olafsson, Hakon Haraldsson, Andri Gudjohnsen in Mikael Ellertsson.

Portugalska je zanesljivo opravila z evropskima nogometnima palčkoma. Po uvodni domači zmagi nad Lihtenštajnom s 4:0 je danes slavila še v Luksemburgu s 6:0. Za Portugalce je v prvem polčasu dvakrat zadel 38-letni Cristiano Ronaldo (9., 31.), po enkrat pa Joao Felix (15.) in Bernardo Silva (18.). V drugem polčasu sta zadela še Otavio (77.) in Rafael Leao (89.).

Na zadnji tekmi v tej skupini so nogometaši iz Slovaške v Bratislavi premagali tekmece iz BiH z 2:0. Za prvo zmago Slovakov v tem kvalifikacijskem ciklusu sta zadela Robert Mak (13.) in Lukaš Haraslin (40.).

V ponedeljek in torek bodo na sporedu še tekme drugega kroga v preostalih kvalifikacijskih skupinah.

* SKUPINA A:
- torek, 28. marec:
18.00 Gruzija - Norveška
20.45 Škotska - Španija

- lestvica:
Škotska             1   1   0   0   3:0   3
Španija             1   1   0   0   3:0   3
Ciper               1   0   0   1   0:3   0
Norveška            1   0   0   1   0:3   0
Gruzija             0   0   0   0   0:0   0


* SKUPINA B:
- ponedeljek, 27. marec:
20.45 Irska - Francija
20.45 Nizozemska - Gibraltar

- lestvica:
Francija            1   1   0   0   4:0   3
Grčija              1   1   0   0   3:0   3
Gibraltar           1   0   0   1   0:3   0
Nizozemska          1   0   0   1   0:4   0
Irska               0   0   0   0   0:0   0


* SKUPINA C:
- nedelja, 26. marec:
Anglija - Ukrajina                          2:0 (2:0)
Malta - Italija                             0:2 (0:2)

- lestvica:
Anglija             2   2   0   0   4:1   6
Italija             2   1   0   1   3:2   3
Severna Makedonija  1   1   0   0   2:1   3
Ukrajina            1   0   0   1   0:2   0
Malta               2   0   0   2   1:4   0

* SKUPINA D:
- torek, 28. marec:
20.45 Turčija - Hrvaška
20.45 Wales - Latvija

- lestvica:
Turčija             1   1   0   0   2:1   3
Wales               1   0   1   0   1:1   1
Hrvaška             1   0   1   0   1:1   1
Armenija            1   0   0   1   1:2   0
Latvija             0   0   0   0   0:0   0


* SKUPINA E:
- ponedeljek, 27. marec:
20.45 Moldavija - Češka
20.45 Poljska - Albanija

- lestvica:
Češka               1   1   0   0   3:1   3
Ferski otoki        1   0   1   0   1:1   1
Moldavija           1   0   1   0   1:1   1
Poljska             1   0   0   1   1:3   0
Albanija            0   0   0   0   0:0   0


* SKUPINA F:
- ponedeljek, 27. marec:
20.45 Avstrija - Estonija
20.45 Švedska - Azerbajdžan

- lestvica:
Avstrija            1   1   0   0   4:1   3
Belgija             1   1   0   0   3:0   3
Azerbajdžan         1   0   0   1   1:4   0
Švedska             1   0   0   1   0:3   0
Estonija            0   0   0   0   0:0   0


* SKUPINA G:
- ponedeljek, 27. marec:
20.45 Črna gora - Srbija
20.45 Madžarska - Bolgarija

- lestvica:
Srbija              1   1   0   0   2:0   3
Črna gora           1   1   0   0   1:0   3
Bolgarija           1   0   0   1   0:1   0
Litva               1   0   0   1   0:2   0
Madžarska           0   0   0   0   0:0   0


* SKUPINA H:
- nedelja, 26. marec:
Kazahstan - Danska                          3:2 (0:2)
Slovenija - San Marino                      2:0 (0:0)
Severna Irska - Finska                      0:2 (0:1)

- lestvica:
- lestvica:
Slovenija           2   2   0   0   4:1   6
Danska              2   1   0   1   5:4   3
Severna Irska       2   1   0   1   2:1   3
Kazahstan           2   1   0   1   4:4   3
Finska              2   1   0   1   2:3   3
San Marino          2   0   0   2   0:4   0

* SKUPINA I:
- torek, 28. marec:
20.45 Kosovo - Andora
20.45 Romunija - Belorusija
20.45 Švica - Izrael

- lestvica:
Švica               1   1   0   0   5:0   3
Romunija            1   1   0   0   2:0   3
Izrael              1   0   1   0   1:1   1
Kosovo              1   0   1   0   1:1   1
Andora              1   0   0   1   0:2   0
Belorusija          1   0   0   1   0:5   0


* SKUPINA J:
- nedelja, 26. marec:
Lihtenštajn - Islandija                     0:7 (0:2)
Luksemburg - Portugalska                    0:6 (0:4)
Slovaška - Bosna in Hercegovina             2:0 (2:0)

- lestvica:
Portugalska         2   2   0   0  10:0   6
Slovaška            2   1   1   0   2:0   4
Islandija           2   1   0   1   7:3   3
BiH                 2   1   0   1   3:2   3
Luksemburg          2   0   1   1   0:6   1
Lihtenštajn         2   0   0   2   0:11  0
Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.