903 ogledov

Slovenski reprezentant dvakrat zadel in enkrat podal

Žan Vipotnik Profimedia
Žan Vipotnik najzaslužnejši za prvo zmago Alberta Riere.

Pred zadnjima tekmama Slovenijev kvalifikacijah za evropsko prvenstvo je dobro formo prikazal napadalec Bourdauxa Žan Vipotnik. Ta je na tekmi Ligue 2 poskrbel za zmago svojega moštva, s tem pa je na klopi svojega nekdanjega kluba do prvih treh osvojenih točk prišel bivši trener Olimpije in Celja Albert Riera.

Španec je Slovenca, ki je doselj zadel le en ligaški gol, uvrstil v prvo enajsterico na tekmi proti Annecyju. Vipotnik se je nato izkazal že v 15. minuti, ko je podal za zadetek Pedra Diaza za 1:0. Gostje so nato izenačili, a je nato slovenski napadalec v polno nameril najprej v sodnikovem dodatku prvega polčasa, piko na i pa postavil še z golom v 58. minuti. Prišel je do svojega drugega in tretjega zadetka na 13. ligaškem dvoboju, vpisal je tudi drugo asistenco.

NAvijači Boureauxa so sicer pred sezono pričakovali vrnitev v prvoligaško konkurenco, a se trenutno nahajajo šele na 15. mestu v Ligue 2. Na 14 tekmah so zaveležili štiri zmage, štiri remije in šest porazov.