751 ogledov

Šok! Slovo Arsenala in Ajaxa! Poslavljata se tudi Šporar in Belec ...

Arsenal Profimedia
Nogometaši lizbonskega Sportinga, katerega član je slovenski reprezentant Andraž Šporar, so ostali brez osmine finala evropske lige, potem ko so na povratni tekmi 1/16 finala v gosteh po podaljšku z 1:4 izgubili proti Istanbulu Basaksehirju. Neuspešen je bil tudi Apoel Vida Belca. Milanski Inter Samirja Handanovića pa je napredoval proti Ludogorcu.

V Milanu se je Inter, ki je prvo tekmo dobil z 2:0, brez pomoči poškodovanega Samirja Handanovića v 26. minuti po golu Caulyja Oliveire znašel v zaostanku, a sta Cristiano Biraghi v 31. in Romelu Lukaku v 45. Italijane že v prvem delu spet postavila v sedlo z vodstvom 2:1. Tak je bil tudi končni izid, čeprav je Alexis Sanchez v 53. minuti zadel še prečko Ludogorčevih vrat.

Samir Handanović | Avtor: Profimedia Profimedia

Sporting je imel s prve tekme lepo prednost s 3:1, toda na povratni so jo Turki izničili. Martin Škrtel v 31. in Danijel Aleksić v 45. minuti sta že v prvem polčasu med najboljših 16 začasno poslala istanbulsko moštvo. Luciano Vietto je v 68. minuti spet poskrbel za skupno prednost Sportinga, a v drugi minuti sodniškega dodatka je Edin Višća zadel za podaljšek.

Pred tem je imel zaključno žogo pri Sportingu Idrissa Doumbia, a je zadel prečko. Šporar, ki je na prvi tekmi dosegel enega od golov, a tokrat ni bil posebej pri strelu, je igral do 108. minute. Ko je kazalo, da bodo dvoboj odločile enajstmetrovke, pa je v 119. minuti Višća unovčil najstrožjo kazen za 4:1 in popeljal Turke med 16.

Andraž Šporar | Avtor: Profimedia Profimedia

Apoel Vida Belca je že na prvi tekmi doma proti Baslu izgubil z 0:3, tokrat pa še z 0:1, potem ko je edini gol dosegel Fabian Frei v 38. minuti z bele pike. Najstrožjo kazen so imeli na voljo tudi Ciprčani v 74. minuti, a je Tomas De Vincenti zgrešil cilj. Belec ni dobil priložnosti za igro in je obsedel na rezervni klopi.

Danes so sicer napredovali še Bayer v boju s Portom (skupno 5:2), Wolfsburg v boju z Malmöjem (5:1), Wolverhampton proti Espanyolu (6:3), pri čemer je ob današnji zmagi Špancev s 3:2 Jonathan Calleri dosegel vse tri gole za domačo ekipo, Roma proti Gentu (2:1) in Linz proti Alkmaarju (3:1).

Ajax | Avtor: Profimedia Profimedia

V večernem terminu pa so se med 16 prebili še Getafe proti Ajaxu (3:2), Šahtar proti Benfici (5:4), Koebenhavn proti Celticu (4:2), Sevilla proti Cluju (1:1 - gol v gosteh) in Manchester United proti Bruggeu (6:1). Fred je prispeval dva gola za domačo zmago Uniteda s 5:0. Dvoboj Arsenala in Olympiacosa se je končal po podaljšku z 2:1 v korist Grkov. Te je tik pred koncem podaljška v osmino finala poslal zadetek Youssefa El Arabija.

Že v sredo so si osmino finala zagotovili Glasgow Rangers, ki so s skupnim izidom 4:2 izločili Brago.

Dvoboj med Salzburgom in Eintrachtom iz Frankfurta bo zaradi slabega vremena v Avstriji v petek ob 18. uri. Prvo tekmo so Nemci dobili s 4:1.

Žreb parov osmine finala bo v petek ob 13. uri v Nyonu.