12570 ogledov

Šok v 'slovenski' skupini, Finci izpadli iz boja za EP

Kazahstan Profimedia
Presenečenje na prvi tekmi skupine H.

Finska je še pred dnevi zelo realno lahko računala na uvrstitev na evropsko prvenstvo, a je nato v Stožicah izgubila proti Sloveniji z 0:3, od nastopa prihodnje leto v Nemčiji pa jo je zdaj povsem oddaljil še tokratni poraz pred domačimi gledalci. Kazahstan je po velikem preobratu namreč zmagal z 2:1 in se Sloveniji pred njenim večernim dvobojem v Belfastu proti Severni Irski približal le na točko zaostanka.

Finci so v Helsinkih sicer povedli z zadetkom Roberta Taylorja sredi prvega polčasa, a so Kazahstanci  v 77. minuti prišli do enajstmetrovke. Posredoval je VAR, glavni sodnik pa je po ogledu posnetka dosodil igranje z roko. Natančen je bil Bakhtijar Zajnutdinov.

Ta je v 89. minuti še enkrat nameril v polno. Kazahstan je imel na voljo kot, izvedel ga je član Kopra Ramazan Orazov in podal na prvo vratnico, kjer je Zajnutdinov prepričljivo preskočil tekmece in poslal žogo v dolgi kot za končnih 1:2.

Finska je tako ostala pri 12 točkah, Kazahstan jih je zbral 15 in se bo tako s Slovenijo in Dansko pomeril za mesti, ki peljeta na Euro 2024.

Kazahstanci bodo do konca kvalifikacij še gostili San Marino in zaigrali v Sloveniji, Slovenci in Danci bodo v 9. krogu kvalifikacij zaigrali na Danskem, slednje pa za konec še čaka gostovanje proti Sverni Irski.

1. Slovenija        7   5   1   1  16:6  16
2. Danska           7   4   1   1  15:6  16
3. Kazahstan        8   5   0   3  12:9  15
4. Finska           8   4   0   4  12:9  12
5. Severna Irska    7   2   0   5   7:8   6
6. San Marino       7   0   0   7   0:24  0