133 ogledov

Španci padli v Kijevu, Švica neporažena iz Kölna

Andrej Jarmolenko Ukrajina Španija Liga narodov Epa
Po Evropi se je igralo nekaj tekem 4. kola Lige narodov.

Nogometna reprezentanca Španije je v skupini 4 elitne lige A gostovala v Ukrajini in izgubila (1:0). Ukrajinci in Španci v prvem polčasu niso pokazali posebej razburljivega nogometa, v 77. minuti pa so gostitelji povedli po golu Viktorja Cigankova in prišli do zmage. Za Špance je bil to prvi poraz, a še vedno vodijo v skupini.

Covid-19 test vzorec korona Covid-19 Šport Okužen tudi morda največji superzvezdnik na svetu

Nemčija je gostila Švico in igrala neodločeno (3:3). V Kölnu so Švicarji po 26 minutah vodili že z 0:2 po golih Maria Gavranovića in Rema Freulerja. Timo Werner je v 28. minuti gostitelje vrnil v igro, njegov soigralec iz Chelseaja Kai Havertz pa je v 55. minuti poskrbel za izenačenje. A to ni dolgo zdržalo, Gavranović je v 57. minuti dosegel svoj drugi zadetek za novo vodstvo Švice, vsega tri minute zatem pa je Leon Goretzka izid poravnal na 3:3. Fabian Schär je pri Švici v izdihljajih tekme dobil drugi rumeni karton, a Nemcem ni ostalo dovolj časa, a bi unovčili številčno prednost.

Slovenija bo v ligi C in skupini 3 v sredo ob 20.45 igrala tekmo v Kišinjovu z Moldavijo.

V skupini 1 lige C sta se Azerbajdžan in Ciper razšla z remijem (0:0), Črna Gora pa je po treh zmagah izgubila, in sicer proti Luksemburgu (1:2), ki ima zdaj enak točkovni izkupiček kot današnji tekmec. Sodnik je sicer pokazal tri rdeče kartone, dva na domači strani.

V skupini 1 lige D je Malta zmagala v Latviji (0:1), vodilni Ferski otoki pa so odpravili Andoro (2:0). V skupini 2 te lige sta Lihtenštajn in San Marino igrala neodločeno (0:0).

Haris Vučkić Kosovo Slovenija Liga narodov Liga narodov Šport Iz Prištine s polnim plenom, Oblak ostal nepremagan