144 ogledov

Spektakularen derbi končan z remijem

Mohamed Salah Profimedia
Chelsea in Liverpool odigrala tekmo brez zmagovalca.

V zadnji nedeljski tekmi 21. kroga angleškega nogometnega prvenstva sta se v derbiju Chelsea in Liverpool razšla brez zmagovalca z 2:2. Londončani imajo zdaj za vodilnim Manchester Cityjem že 10 točk zaostanka, Liverpool pa še točko več.

Pred derbijem so imeli v obeh ekipah kadrovske težave; Liverpoolov trener Jürgen Klopp ni smel na tekmo zaradi pozitivnega testa na koronavirus, manjkali so tudi Alisson, Roberto Firmino in Joel Matip. Domači trener Thomas Tuchel pa v ekipo ni uvrstil Romeluja Lukakuja, Belgijec je pred dnevi v intervjuju med drugim izjavil, da se želi vrniti v Inter.

V prvem polčasu je kazalo, da bo londonska zasedba doživela poraz. V uvodnih minutah so bili namreč gostje boljši in tudi izkoriščali napake domačih v obrambi, najprej je zadel Sadio Mane že v deveti minuti, potem še Mohamed Salah v 26.

A so se modri vrnili in najprej znižali z izjemnim zadetkom Matea Kovačića, ki je z natančnim volejem zadel z razdalje 20 metrov. Že v sodnikovem dodatku prvega dela pa je za 2:2 poskrbel Christian Pulisic. Nadaljevanje je bilo manj razburljivo, ekipi sta si še pripravili nekaj priložnosti, a ne domači vratar Edouard Mendy ne sicer rezervist Liverpoola Caoimhin Kelleher nista več klonila.

Že popoldne je Everton na domačem terenu z 2:3 klonil proti Brightonu, slednji je pripravil manjše presenečenje in sploh prvič v zgodovini ugnal Everton na njegovem terenu. Nov poraz pomeni stopnjevanje težav za domačega stratega Rafo Beniteza, ki je dosegel le eno zmago na zadnjih 12 tekmah. Leeds je s 3:1 premagal Burnley, Brentford pa z 2:1 Aston Villo.

Že v soboto je Manchester City po preobratu premagal Arsenal z 2:1. Odločilni gol je v 93. minuti dosegel Rodri. City ima zdaj na vrhu lestvice 53 točk, Arsenal na četrtem mestu za njim zaostaja že 18 točk.

Rodri Arsenal Man City Premier League Šport Sreča in sodniki na pomoč Guardiolini četi

Tottenham se je Arsenalu približal na dve točki, potem ko je v gosteh z 1:0 ugnal Watford. West Ham je tokrat v gosteh premagal Crystal Palace s 3:2.

V ponedeljek bosta krog končala Manchester United in Wolverhampton, dve tekmi pa so prestavili.

1. Manchester City      21  17   2   2  53:13  53
 2. Chelsea              21  12   7   2  45:16  43
 3. Liverpool            20  12   6   2  52:18  42
 4. Arsenal              20  11   2   7  33:25  35
 5. West Ham             20  10   4   6  37:27  34
 6. Tottenham            18  10   3   5  23:20  33
 7. Manchester United    18   9   4   5  30:26  31
 8. Brighton             19   6   9   4  20:20  27