30 ogledov

Švica podkurila Hrvaški s štirimi goli

srna hrvaška nogometna reprezentanca Ivo Cigalj/PIXSELL
Poleg slovenske reprezentance so avgustovski termin za priprave izkoristili tudi njeni tekmeci v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2014. Prvi tekmec, Švica, je gostoval na Hrvaškem in zmagal s 4:2, Norveška pa je doma izgubila z Grčijo z 2:3.

Za Švicarje, ki bodo 7. septembra prišli na Stožice na uvodno tekmo kvalifikacij za SP 2014, je v Splitu že v 11. minuti zadel Granit Xhaka, izenačil je Eduardo v 20. Še pred koncem prvega dela pa je Švico v vodstvo popeljal Tranquillo Barnetta. Za nov šok je v 57. minuti poskrbel švicarski reprezentant hrvaških korenin Mario Gavranović. Domači zvezdnik Eduardo je z drugim golom v 64. minuti vrnil upanje Hrvaški, a je imel Gavranović zadnjo besedo in je v 81. minuti postavil končnih 4:2.

Norveška, naslednji kvalifikacijski tekmec Slovenije, ki bo tam gostovala 11. septembra, je igrala z Grčijo. Skandinavci so morali priznati premoč udeležencem četrtfinala nedavnega Eura, Grki so bili boljši s 3:1 (2:1). Za Norveško je prvi zadel Brede Hangeland v 14. minuti, a sta bila za Grke še prej uspešna Vasilis Torosidis v sedmi in Kostas Papadopulos v 11. Uspeh Grčije je potrdil Konstantinos Mitroglu v 56., John Arne Riise pa je v 75. minuti le ublažil poraz.

Ciper se je pomeril z Bolgarijo. Zmagala je slednja z 1:0 (0:0), edini strelec pa je bil Ilijan Micanski v 66. minuti. Albanija je igrala z Moldavijo, moštvi pa sta se razšli brez golov. V večerni tekmi pa so na igrišče stopili še nogometaši Islandije, ki so Ferske otoke premagali z 2:0.