1570 ogledov

Tako je po Liverpoolu korakala mariborska navijaška armada

Maribor navijači Anfield Liverpool Na Anfieldu je slovenske prvake vzpodbujalo 2400 duš.
Nogometaši Maribora so imeli na gostovanju pri sloviti angleški ekipi izjemno navijaško podporo.

Maribor je na Anfieldu izgubil (3:0), potem ko je po prvem polčasu držal neodločen rezultat. Varovanci Darka Milaniča so pustili precej boljši vtis kot na tekmi proti Liverpoolu v Ljudskem vrtu, njihovo pogumno igro pa je v Angliji pospremilo kar 2400 njihovih navijačev.

Mohamed Salah Liverpool Maribor Liga prvakov Šport Maribor vzdržal en polčas, Liverpool še drugič premočan

Šlo je za najbolj množično evropsko gostovanje mariborskih navijačev v zgodovini, pred tem je ta naziv pripadal tekmi proti Schalkeju v nemškem Gelsenkirchnu.

Med televizijskim prenosom so gledalci lahko slišali mnoge slovenske napeve, privrženci Štajercev so nekajkrat izdatno preglasili domačine. Skupno se je na stadionu sicer zbralo 52.600 ljubiteljev nogometa.

Kevin Kampl Porto Leipzig Liga prvakov Šport Boleč poraz Kampla, Real klonil na Wembleyu

Veselo je bilo že pred tekmo na ulicah Liverpoola. Lokacija mariborske navijaške cone je bil Williamson Square, kjer ima Liverpool sicer eno od svojih klubskih trgovin. Privrženci vijoličastih so se nato v številčno močni zasedbi skupaj odpravili na Anfield, pri tem pa s pesmijo še kako opozorili nase.

Prizore si lahko ogledate na spodnjih posnetkih.