670 ogledov

Veliki nemški derbi odločila mojstrovina

Joshua Kimmich Epa
Nemško prvenstvo najverjetneje že odločeno.

Nogometaši Bayerna so naredili velik korak k osmemu zaporednemu državnemu naslovu. Po zmagi z 1:0 pri največjem rivalu Borussiji Dortmund je prednost Bavarcev šest kol pred koncem poskočila na sedem točk razlike.

Borussia je sicer nekoliko bolje odprla tekmo, blizu zadetka je bil že izjemni Norvežan Erling Braut Håland, a je bil njegov strel, ki je že zletel mimo vratarja Manela Neuerja, zaustavljen na črti, posredoval je Jerome Boateng. Kasneje je vajeti v roke prevzel Bayern. Strel Serga Gnabryja je bil prav tako izbit tik pred golovo črto, nato pa je v zadnjih minutah prvega polčasa s prefinjenim lobom tik izven šestnajsterca zadel Joshua Kimmich. Nekoliko slabše je posredoval tudi čuvaj mreže domačih Roman Bürki. Švicar je bil na žogi, a mu je ni uspelo odbiti preko prečke.

"Pred tekmo smo dobili informacijo, da Bürki večkrat stoji nekoliko iz vrat. To je bil najboljši gol v moji karieri. Zelo pomemben," je po tekmi dejal Kimmich.

| Avtor: Profimedia Profimedia

V drugem polčasu bi Robert Lewandowski lahko povečal prednost gostov, vendar se je po njegovem strelu zatresla le vratnica, občasni pritisk domačih pa ni obrodil sadov. Neuer se je izkazal predvsem ob močnem strelu Mahmouda Dahouda v 80. minuti, ob strelu Hallanda pa se je pogumno pred žogo vrgel Boateng. Posnetki so pokazali, da je pri tem v svojem kazenskem prostoru igral z roko, a se glavni sodnik ni oglasil.

Na preostalih današnjih tekmah bi se lahko Bayer in Borussia Mönchengladbach približala tretjemu Leipzigu, toda obema je spodrsnilo. Gladbach je igral le neodločeno 0:0 s predzadnjim Werderjem, še slabše se je odrezal Bayer. Na domačem terenu ga je kar s 4:1 odpravil Wolfsburg, dva gola je dosegel Hrvat Martin Pongračić.

Eintracht Frankfurt in Freiburg sta igrala neodločeno 3:3.