481 ogledov

Kampl blestel, v torek morda že odločilen obračun

RB Leipzig Kevin Kampl Epa Leipzig je v Mainzu zabil pet golov.
V najmočnejši nemški nogometni ligi je bilo ta konec tedna na sporedu 27. kolo.

RB Leipzig s Kevinom Kamplom je gostoval v Mainzu in z dominantno predstavo (0:5) prišel do pričakovanih treh točk. Moštvo bivšega slovenskega reprezentanta je ostalo na tretjem mestu, sedem točk za vodilnim Bayernom.

Večino dela so "rdeči biki" opravili že prvem polčasu, ko so povedli z 0:3 in povsem nadigrali gostitelje. Kampl, ki je igral do 70. minute, je po izvrstni individualni akciji prispeval asistenco za četrti gol, tega je zabil Timo Werner. Slednji je trikrat zatresel mrežo.

Schalke 04 je po ponovnem zagonu prvenstva spet visoko klonil, tokrat doma proti Augsburgu (0:3). V porenskem lokalnem derbiju sta se srečala Köln in düsseldorfska Fortuna. Gostje so vse do 88. minute vodili z 0:2, na koncu pa izvlekli le remi (2:2).

Götze Borussia Dortmund Bayern Liga prvakov finale London Wembley Padec Šport Pri 22-ih prinesel naslov svetovnega prvaka, pri 28 ostaja brez kluba

Bayern Eintracht Allianz Arena | Avtor: Epa Epa

V soboto je Bayern na svoji zelenici zanesljivo ugnal frankfurtski Eintracht (5:2) in obdržal štiri točke naskoka preed drugouvrščeno Borussio Dortmund, ta je zmagala v Wolfsburgu (0:2). Vodilni nemški ekipi se bosta v torek pomerili na medsebojnem obračunu na Westfalenstadionu, ki bi lahko v primeru zmage Bavarcev praktično že odločil prvenstvo.

Bayer Leverkusen je v neposrednem obračunu v gosteh premagal tekmico za uvrstitev v Ligo prvakov - Borussio Mönchengladbach (1:3). Do pomembne zmage v boju za obstanek je v Freiburgu prišel Werder Bremen (0:1), Paderborn je po remiju s Hoffenheimom (1:1) ostal zadnji.

Borussia Mönchengladbach Bundesliga Šport Na tekmi se je zbralo 13 tisoč 'gledalcev'

olimpijski stadion Berlin | Avtor: Epa Epa

Že v petek je Hertha v berlinskem mestnem derbiju razbila Union (4:0), vsi goli so na praznem olimpijskem stadionu padli v drugem polčasu.

V povezavi z legedarnim objektom je v nedeljo vzniknila še ena novica. Hertha bo zaradi koronakrize morala začasno prestaviti načrte o gradnji lastnega stadiona oziroma o selitvi z olimpijskega stadiona. Novega objekta v Berlinu ne bo vsaj do leta 2025.