1835 ogledov

Vse oči uperjene v Oblaka, to je razlog

Jan Oblak Profimedia
Slovenski reprezentančni vratar je bil zvezda na socialnih omrežjih.

V zadnji nedeljski tekmi 25. kroga španskega nogometnega prvenstva je vodilni Atletico Madrid v gosteh premagal Villarreal z 2:0 in spet nekoliko povečal naskok na lestvici, zdaj ima pet točk več od Barcelone. Madridski mestni tekmec Real, trenutno tretji, bo svojo tekmo tega kroga igral v ponedeljek.

Jan Oblak in njegovi soigralci so po zadržanem začetku pri Villarrealu, ki je imel terensko premoč, prišli do prednosti v 25. minuti. Takrat je po akciji Stefana Savića žogo nazadnje v svojo mrežo poslal Alfonso Pedraza, a so sodniki potrebovali več minut ogledov posnetkov, da so gol tudi priznali. Ob koncu prvega polčasa je pri gostih Thomas Lemar za prekršek po ogledu posnetka dobil rumeni karton, čeprav so domači zahtevali rdečega.

V nadaljevanju je nato prvi za Madridčane nevarno poskusil Luis Suarez, potem pa je v 69. minuti domača obramba slabo posredovala ob predložku gostov, žogo so odbili točno do Joaa Felixa, ki mu ni bilo težko zadeti. Mladi Portugalec je postavil končni izid.

A zvezda večera je bil znova slovenski vratar. Ta je na dvoboju zbral šest obramb, o njegovih potezah pa so se na socialnih omrežjih razpisali številni ljubitelji nogometa. "Je najboljši vratar na svetu," so se strinjali mnogi.