6 ogledov

Đoković vrgel rokavico Federerju

Murray Djoković Đoković World Series Finals O2 Arena London
1/5
Prvi igralec sveta Novak Đoković je dobil še tretji obračun na zaključnem turnirju najboljše osmerice v Londonu. S 6:2, 7:6 (6) je enajstič v karieri premagal Čeha Tomáša Berdycha. Đokoviću se je z večerno zmago nad Jojem-Wilfriedom Tsongajem v polfinalu pridružil Andy Murray.

Novak Đoković je tekmovanje v skupini A zaključil s popolnim izkupičkom treh zmag. Na zadnjem obračunu, ki je bil za Srba samo še formalnost, je s 6:2, 7:6 (6) premagal Čeha Tomáša Berdycha. Prvi igralec sveta je zabeležil že deveto zaporedno zmago nad petim nosilcem turnirja, skupno pa je dobil kar 11 od njunih 12 obračunov.

Đoković je za zmago v uri in 38 minut dosegel 30 winnerjev in sedem asov. V prvem nizu je na svoj začetni udarec oddal vsega pet točk in že v tretji igri prvič odvzel servis nasprotniku. Nato je dobil še četrto in peto igro, preden je Čeh uspel znižati na 5:2, a niz je bil za Berdycha izgubljen.
V drugem nizu sta si igralca izmenjala odvzem servisa, Berdych pa je predvsem po zaslugi dobrega začetnega udarca lažje prihajal do iger.

Pri vodstvu s 6:5 je peti nosilec vodil s 30:15, sledili pa sta dve neizsiljeni napaki po forehand paraleli. Podaljšano igro je bolje začel Berdych, ki je naprej povedel 3:0, pri vodstvu s 6:3 pa je imel na voljo tri žogice, da rezultat poravna na 1:1 v nizih. A Đoković je odgovoril kot že ničkolikokrat v letošnji sezoni, Čeh pa je napravil tri napake.

Nole je dobil še dve zaporedni točki in dvoma o zmagovalcu ni več bilo. ''Bil je izenačen niz. V podaljšani igri sem imel možnosti. To je bil eden mojih najboljših obračunov z njim,'' je kljub porazu povedal Berdych. Novinarji so ga vprašali še o prihajajočem finalu Davisovega pokala med Španijo in Češko, šesti igralec sveta pa je odvrnil: ''Upam, da me najlepši trenutek še čaka.''

Po Federerju in Đokoviću se je v polfinale zvečer uvrstil tudi Britanec Andy Murray, ki je v drugem dvoboju skupine A po uri in 36 minutah premagal Francoza Jo-Wilfrieda Tsongaja.